Staněk (ČSSD): Olomouc vstupuje do roku 2016 s vyrovnaným rozpočtem

30.12.2015 13:43 | Zprávy

Olomoucké zastupitelstvo na svém prosincovém zasedání schválilo rozpočet statutárního města Olomouce na rok 2016. Jeho příjmy příští rok klesnou z letošních 2,053 mld. korun na 1,982 mld. korun. Na investice bude v příštím roce směřováno 356 mil. korun ve vlastních zdrojích, což je o 76 mil. korun více ve srovnání s rozpočtem na rok 2015.

Staněk (ČSSD): Olomouc vstupuje do roku 2016 s vyrovnaným rozpočtem
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Olomouce doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D. (ČSSD)

"V příštím roce chceme masivně investovat do praktických opatření. Patří mezi ně obnova a rozvoj vodohodpodářské infrastruktury na území města, do níž chceme investovat částku kolem 93 mil. korun, zhruba 10 mil. pak bude směřováno na realizaci přechodů pro chodce s cílem zvýšit bezpečnost na komunikacích," uvedl primátor Antonín Staněk (ČSSD).

"Vůbec největší investiční akcí pak bude rekonstrukce tř. 1 máje za zhruba 115 mil. korun. Na rok 2016 připravujeme řadu investičních akcí napříč jednotlivými městskými částmi. Sídliště se například dočkají navýšení kapacity parkovacích míst, na která se mohou těšit například obyvatelé částí Povel, Neředín, Nová Ulice nebo Lazce. Stranou pozornosti nezůstanou ani aktivity směřující ke zvýšení atraktivity Olomouce z pohledu cestovního ruchu. V příštím roce by měla proběhnout například úprava informačního centra na radnici nebo vybudování nového Afrického pavilonu v ZOO," doplňuje investiční náměstek Filip Žáček (ČSSD).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová (SOCDEM): Česko rekordně zchudlo a zaostává

20:03 Maláčová (SOCDEM): Česko rekordně zchudlo a zaostává

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výsledkům vládnutí kabinetu Petra Fialy