„Fakt, že rodiče nebudou mít možnost vybrat pro své dítě školu dle vlastního výběru a podle zaměření, které škola nabízí, popírá princip, který ODS několik let v Praze 6 budovala,“ říká Jakub Stárek, předseda šestkové ODS. V exponovaných oblastech Dejvic a Bubenče lze dokonce hrozí, že škola nebude schopná přijmout ani své tzv. „spádové děti“. „Dle informací z matriky očekáváme u zápisů 4. a 5. dubna přes spádových 90 dětí, přijmout jich ale může jen 75,“ říká ředitelka ZŠ Hanspaulka Marie Pojerová, podle které by tak o přijetí rozhodovalo losování. ODS Praha 6 tento stav považuje za naprosté selhání současného vedení radnice. „Školy v Praze 6 v celkovém součtu sice mají kapacitní rezervu, ale poprvé může dojít k situaci, že budou děti z místa bydliště dojíždět do školy na druhý konec městské části, kde je volno,“ vysvětluje Stárek a dodává, že ani v příštím roce chystané změny spádových oblastí nejsou systémovým řešením.
„Situace, která v Praze 6 nastala, bohužel není nijak překvapivá a předpovídala ji i podrobná demografická studie s dlouhodobým výhledem, kterou jsme nechali v roce 2013 vypracovat a Praha 6 ji má k dispozici,“ upozorňuje Ondřej Balatka, zastupitel a bývalý radní pro školství. S výměnou vedení radnice po komunálních volbách se však rozvoj školství v podstatě zamrzl. „Připravené projekty, které by současnou situaci vyřešily, se z nedostatku zájmu o oblast školství zastavily nebo dostaly do slepé uličky,“ uvedl Jakub Stárek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV