Starostové pro Liberecký kraj: Děkujeme voličům za hlasy

09.10.2018 8:39

V uplynulých komunálních volbách podporovalo hnutí Starostové pro Liberecký kraj kandidátní listiny v 72 městech a obcích Libereckého kraje. Jsme velmi rádi, že 55 z nich volby vyhrálo a dalších 10 se umístilo na druhém místě. Celkově jsme od voličů získali 870 612 hlasů a naši kandidáti 504 zastupitelských mandátů.

Starostové pro Liberecký kraj: Děkujeme voličům za hlasy
Foto: SLK
Popisek: Starostové pro Liberecký kraj
reklama

V roce 2014 podporovali SLK celkem 71 kandidátek, z toho v 54 městech a obcích tyto kandidátky komunální volby vyhrály a celkem v Libereckém kraji získaly 394 390 hlasů a 416 mandátů.

Hlavní rozdíl oproti minulým komunálním volbám je tedy především v zisku hlasů, kde naši a námi podporovaní kandidáti dokázali získat téměř o polovinu víc hlasů! Velmi dobrých výsledků dosáhli naši kandidáti například i v Hrádku nad Nisou, Chrastavě, Turnově, Zákupech, Semilech, Harrachově, Doksech a Hodkovicích nad Mohelkou. Věříme, že ve všech těchto městech budou naši úspěšní starostové i nadále pokračovat ve své práci.

Tím nejzásadnějším úspěchem ale pro nás jsou výsledky v Liberci a České Lípě. V krajském městě jsme komunální volby jasně vyhráli s výsledkem 32,10 %. Víc než příjemným překvapením byl také úspěch hnutí Živá Lípa, které skončilo v České Lípě jen těsně druhé (22,34 %).

Martin Půta, předseda SLK, k tomu dodává: „Mám obrovskou radost z toho, že kromě menších měst a obcí, kde se nám již tradičně daří, jsme letos dokázali výrazně uspět i ve velkých městech Libereckého kraje. Ať už Liberec nebo Česká Lípa nejsou po působení předchozích vlád ve zrovna nejlepším stavu, což mělo samozřejmě také nezanedbatelný dopad na celý náš kraj. Jsme proto rádi, že jsme dostali od voličů šanci vrátit těmto městům jejich skutečné postavení a význam.“

Ještě jednou děkujeme všem voličům za hlasy a budeme se snažit pracovat co nejlépe, abychom vaši důvěru nezklamali!

Martin Půta, Předseda hnutí Starostové pro Liberecký kraj

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jarošová (SPD): Kdo dá lidem záruku, že těžbou nepřijdou o zdroj pitné vody

20:36 Jarošová (SPD): Kdo dá lidem záruku, že těžbou nepřijdou o zdroj pitné vody

Interpelace na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 28. května 2020 na ministra životního prostředí Richar…