Starostové pro Liberecký kraj: Prodat TSML by byl pro Liberec krok do tmy

28.03.2014 7:23

Starostové pro Liberecký kraj, kteří se připravují do podzimních komunálních voleb v Liberci, po zevrubné analýze a posouzení všech dostupných podkladů nesouhlasí s prodejem TSML, tolik prosazovaný členem rady města za LO a náměstkem primátorky Jiřím Šolcem. K témuž závěru došel při pondělím jednání před konáním městského zastupitelstva i klub zastupitelů a příznivců Liberec občanům (LO), jehož jasná většina prodej odmítla.

Starostové pro Liberecký kraj: Prodat TSML by byl pro Liberec krok do tmy
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce

„Hlavními důvody odmítnutí bylo zejména to, že by o takto zásadní věci nemělo rozhodovat zastupitelstvo, jehož mandát končí za několik málo měsíců, ale rovněž to, že není zatím úplně vydiskutováno, jaké služby by si město mělo ponechat jako strategické,“ konstatoval David Václavík, člen rady za LO a kandidát Starostů pro Liberecký kraj (SLK).

V rámci debaty byl odmítnut i argument, že město není schopné efektivně řídit společnost. SLK jsou přesvědčeni, že špatné manažerské vedení nemůže být důvodem k prodeji TSML.

„V této souvislosti jsme rádi, že mimořádná rada města včera rozhodla rázně obměnit vedení společnosti. Jsme totiž přesvědčeni, že jakýmkoli debatám o dalším osudu TSML musí předcházet stabilizace a ozdravení této společnosti“, uvedl Michal Hron, kandidát na primátora (SLK).

“Město Liberec si v současné ekonomické situaci nemůže dovolit experimentovat s privatizací tak specifické služby, jako je zajištění úklidu města a údržby veřejné zeleně. To by mohl být krok do tmy. Důraz nyní musí být na to, jak občanům služby zajistit co nejlevněji a přitom kvalitně. Bude nezbytné najít obětavé a zodpovědné vedení společnosti pod účinnější kontrolou zastupiteltva,” doplnil Michal Hron.

“Budeme také porovnávat, jak tuto službu zajišťují jiná města v kraji i v blízkém příhraničí, včetně Žitavy a Jelení Hory,” říká Jaroslav Zámečník, kandidát SLK do podzimních komunálních voleb.

Michal Hron, kandidát SLK na primátora se vyjadřuje také k roli náměstka Šolce v celé záležitosti: „Nechápu, proč Jiří Šolc se znalostí těchto faktů a dnes již prakticky proti všem trvá na SVÉM prodeji. Takový sólo postoj není v souladu s mým úsilím vytvořit na radnici dělný a spolupracující tým chytrých, obětavých a odpovědných lidí.“

„Dnešní zastupitel LO a budoucí člen kandidátky Starostů by měl více respektoval výsledky věcných diskuzí, jinak náš cíl, změnit styl liberecké politiky, zůstane cárem papíru,“ doplnil Michal Hron, lídr SLK do podzimních komunálních voleb v Liberci.

Technické služby města Liberce (TSML) jsou dnes akciovou společností, kterou vlastní město Liberec. Roční tržby společnosti jsou přibližně 150 mil. Kč. Společnost zaměstnává kolem 150 lidí. V minulosti byl vedením města z působnosti TSML vyjmut lukrativní svoz odpadů, který zajišťuje firma .A.S.A. Liberec, a také péče o veřejné osvětlení, který byl svěřen firmě ELTODO a následně koncem minulého roku opět pod TSML vrácen. V roce 2015 se také bude rozhodovat, jestli TSML budou i nadále provozovat v Liberci parkovací systém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fleischer (SPR-RSČ): Další spekulace kolem české koruny je na světě

19:40 Fleischer (SPR-RSČ): Další spekulace kolem české koruny je na světě

Nejhorší, čeho jsme se mohli dočkat, je vláda zbohatlíků, kteří vlastní strategická odvětví doma i v…