Štěch (ČSSD): Česko-malajsijská spolupáce je příkladná

21.10.2015 9:11

Na pozvání předsedy Senátu Milana Štěcha přijel do Česka předseda horní komory Malajsie Abu Zahar Ujang. Během třídenní návštěvy se setká taky s premiérem nebo místopředsedkyní Poslanecké sněmovny a zavítá také do Karlových Varů.

Štěch (ČSSD): Česko-malajsijská spolupáce je příkladná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch

S předsedou Senátu Milanem Štěchem jednal Abu Zahar Ujang zejména o vzájemné spolupráci obou zemí v oblasti hospodářství, průmyslu nebo vědy. "Včera jsme v Dolních Břežanech otevírali špičkové laserové centrum, které bude po dokončení světovým unikátem. Už teď tam pracují renomovaní vědci z celého světa a věřím, že si tohoto pracoviště všimne i vaše země", řekl malajsijské delegaci Milan Štěch.

Při jednání zmínil také aktuální problémy, se kterými se potýká Evropa: migrační vlnu související se situací zemí na Středním a Blízkém východě, ekonomickou situaci EU nebo téma mezinárodní bezpečnosti. Oba státníci hovořili také o dvou leteckých tragédiích, které se týkaly malajsijských státních aerolinek. "V obou případech umírali nevinní lidé. Malajsie trvá na dořešení příčin pádu letadla nad Ukrajinou. Není přeci možné téma politizovat. Viníci musejí stanout před soudem," řekl předseda senátu Malajsie.

Abu Zahar Ujang vyzdvihl vynikající spolupráci obou zemí v oblasti obrany a letectví. Předseda Senátu Parlamentu ČR připomněl, že kvalitní spolupráci Česka a Malajsie - dvou geograficky velmi vzdálených zemí - na mnoha úrovních lze považovat za příkladnou. Předseda malajsijského senátu pak ocenil také prostředí Valdštejnského paláce a celé Prahy. "Země je taková, jak se umí postarat o své dědictví. A to, co jsme viděl v Praze, mě naprosto ohromilo. Česko je úžasná země," řekl Ujang.

Milan Štěch

  • ČSSD
  • "Slušně, ale důrazně."
  • předseda Senátu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Metnar: České poště chybí smysluplná vize fungování

18:02 Ministr Metnar: České poště chybí smysluplná vize fungování

Prohlášení ministra vnitra k situaci v České poště