Štefek (KSČM): Řízením teploty v galerii čekáme úsporu až dvacet procent

03.06.2015 15:17 | Zprávy
autor: PV

Radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek navštívil v úterý 2. června Galerii Středočeského kraje, kde probíhá závěrečná fáze instalace systému pasivních a aktivních zpětnovazebních prvků řízení teploty prostředí.

Štefek (KSČM): Řízením teploty v galerii čekáme úsporu až dvacet procent
Foto: KSČM
Popisek: Zdeněk Štefek, KSČM

Radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek navštívil v úterý 2. června Galerii Středočeského kraje, kde probíhá závěrečná fáze instalace systému pasivních a aktivních zpětnovazebních prvků řízení teploty prostředí.

„Systém spočívá v centrálním řízení teploty v jednotlivých místnostech a má přinést úspory proti současnému stavu ve výši 15 – 20%. Již první údaje ze zprovozněných senzorů ukazují, že je to nejen požadovaný, ale i velice reálný odhad úspor. Ročně dosáhnou úspory statisíců korun,“ sdělil radní Štefek.

Dosud se v památkově chráněné, rozsáhlé budově ve tvaru F řídila teplota ručně u každého topného tělesa. V omezených místech fungovala klimatizace, jako třeba v depozitářích, nebo lokální systémy regulace teploty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

V Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země

Souhlasím s vámi v tom, v Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země. Ale nemyslíte, že je to vina vás všech politiků? Myslíte, že nás teď EU spasí a daným regionům pomůže? Tvrdíte, že funguje nějaký fond? Jestli to tak je, proč se situace nelepší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Já si žádný nákup nikdy nevycucala z prstu

22:31 Černochová (ODS): Já si žádný nákup nikdy nevycucala z prstu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nákupům v armádě.