Štefek (KSČM): S odboráři o podmínkách pracovníků v kultuře

15.07.2015 4:33

Radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek se na počátku července sešel s představiteli Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody.

Štefek (KSČM):  S odboráři o podmínkách pracovníků v kultuře
Foto: KSČM
Popisek: Zdeněk Štefek, KSČM
reklama

Radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek se na počátku července sešel s představiteli Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody.

„Diskutovali jsme o společném úsilí, jak zlepšit podmínky pracovníků v kultuře. A to nejen v oblasti financování. Většina pracovníků se totiž přes značnou erudici, odbornost a neustálé vzdělávání neřadí k preferovaným a honorovaným celebritám a jejich mzda je místy až nedůstojná. Sice většinou dělají svou práci s nadšením i jako určité veřejné poslání, ale to jejich rodiny samozřejmě nenasytí ani nezajistí,“ podotkl radní Štefek s tím, že bychom si lidí, kteří se v dnešní bláznivé, povrchní a komercionalizované době starají o široký duševní rozkvět budoucích generací (a to nejen v oblasti kultury, ale třeba i v oblasti školství) měli vážit a alespoň důstojným způsobem je mimo společenského uznání i ohodnotit.

Možností je hledání zdrojů přímo v rozpočtech krajů

V možných návrzích na řešení bylo hledání zdrojů přímo v rozpočtech krajů, jak to při poskytnutí prostředků na navýšení mezd udělal třeba Středočeský kraj, i účelové posílení financování kultury v krajích ze státního rozpočtu. Obě strany si vyměnily názor i na připravovaný památkový zákon a aktuální stav projednávání vytvoření veřejnoprávních institucí v kultuře.

„Podnětným tématem byla také spolupráce v oblasti bezpečnosti práce, při nedostatku financí v kultuře se často setkáváme, že právě na ní se může šetřit,“ dodal radní Štefek.

Oblastem možné spolupráce se bude patrně věnovat i Komise Rady Asociace krajů pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

Ing. Zdeněk Štefek

  • KSČM
  • Zastupitel SČkraje,kandidát na HT,objednatel/zhotovitel KSČM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátoři STAN: Obce a kraje budou základem restartu po koronavirové krizi, musíme jim pomoci

12:00 Senátoři STAN: Obce a kraje budou základem restartu po koronavirové krizi, musíme jim pomoci

Senát ve stavu legislativní nouze projedná vládní novely zákonů v souvislosti s mimořádnými opatření…