Štefek (KSČM): Tak se nám vrátí císař pán…

17. 6. 2017 6:31

„Tak se nám do Panteonu konečně vrátí náš císař pán František Josef,“ řekl by jistě Josef Švejk při čtení novodobé Národní politiky.

Štefek (KSČM): Tak se nám vrátí císař pán…
Foto: KSČM
Popisek: Zdeněk Štefek, KSČM

Není už ale Národní politika a císařpán už taky není. Jeho bysta zmizela z Panteonu už za první republiky, nevoněla totiž ani Masarykovi. I náš prezident osvoboditel věděl, že císař poslal statisíce našich lidí na popraviště první světové války a že vznikající Československo není jako rozpadající se Rakousko-Uhersko žalářem národů.

Nežijí již ani lidé, místo jejichž byst se císař a další mocnáři mají umístit. Julius Fučík, celosvětově uznávaný novinář, spisovatel, bojovník proti fašismu, a národní umělec Fráňa Šrámek, básník, prozaik, dramatik.   

Nežijí už dokonce ani lidé, mezi které bude císař a spol. patřit. Kdyby žili, asi by se divili, zejména právě Masaryk, ale i třeba takový Borovský.

Prý „už je čas“ na císařpána, slyšíme zdůvodnění v médiích. Proč? Rakousko-Uhersko už přece také není. Zato jsou jiná uskupení, která mají tendenci býti žalářem pro své členy, jsou vojenské bloky, kterým jde o totéž jako kdysi rakousko-uherskému mocnářství. Jen místo císaře musí nahradit někdo jiný, na jehož obraz ani moucha nebude smět kálet...

Pak ale nebude stačit Šrámkovo „Života bído, přec tě mám rád“, ani Švejkovo „Pane obrlajtnant, to bude nádhera, až oba padneme za císaře pána a jeho rodinu...“ Pak budeme potřebovat hodně, hodně Fučíků...

Převzato z profilu.

Ing. Zdeněk Štefek

  • KSČM
  • zastupitel Středočeského kraje
  • krajský zastupitel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Tvrdá práce se vyplatila, v roce 2019 se bude stavět 376 kilometrů silnic

10:40 Kolovratník (ANO): Tvrdá práce se vyplatila, v roce 2019 se bude stavět 376 kilometrů silnic

Na konci roku 2018 bude v Česku ve výstavbě celkem 204 kilometrů dálnic a silnic I. třídy. Navíc toh…