Štefek (KSČM): V kraji si připomínají výročí upálení Mistra Jana Husa

25.02.2015 12:26 | Zprávy

V letošním roce si připomeneme 600. výročí upálení Mistra Jana Husa.

Štefek (KSČM): V kraji si připomínají výročí upálení Mistra Jana Husa
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

V letošním roce si připomeneme 600. výročí upálení Mistra Jana Husa. Při této příležitosti se konají národní slavnosti "Jan Hus - Evropan nové doby", které se budou odehrávat na místech přímo spjatých s Husovým životem – v Husinci, na Univerzitě Karlově, v Betlémské kapli, na hradě Krakovci, ale i na dalších místech po celé republice.
„Mnohostranný odkaz Mistra Jana Husa si budeme připomínat i na řadě akcí, které podporuje Středočeský kraj. Do některých se zapojí i naše příspěvkové organizace,“ sdělil radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

Tradiční akcí organizovanou krajem a financovanou z kapitoly Regionálního rozvoje budou Slavnosti Jana Husa na Krakovci 4. - 6. července. Třídenní oslava bude odstartována zapálením pomyslné hranice a pokračuje divadelním představením a dalším kulturním programem, ve spolupráci s Klubem českých turistů je akce doprovázena i pochodem „Putování za mistrem Janem“.

Zároveň byly národní aktivity podpořeny finančně z Fondu hejtmana částkou 200.000 Kč.

Již dnes probíhá v Muzeu Českého krasu v Berouně putovní výstava Jan Hus roku 1415 a 600 let poté, potrvá až do 29. března.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.