Štěpánek (SZ): Praha 4 vydírá zastupitele

25.08.2014 21:01 | Zprávy
autor: Zeleni.cz

Slibuje koupit koupaliště Lhotka, ale podmiňuje to prodejem školy Jánošíkova-Sever soukromému investorovi

Štěpánek (SZ): Praha 4 vydírá zastupitele
Foto: archiv SZ
Popisek: Petr Štěpánek, kandidát Strany zelených

Městská část Praha 4 se definitivně zbavuje školní budovy v Krči. Rada ve středu 27. srpna navrhne zastupitelstvu prodat školu Jánošíkova 6 společnosti PORG – gymnázium a základní škola, o.p.s. Za kupujícím stojí Martin Roman, někdejší nejvyšší představitel ČEZu, spojovaný s řadou kauz, nevýhodných nákupů a nadstandardních kontaktů s politiky.

Cena byla stanovena na 135 mil. Kč, ovšem Městská část má ovšem PORGu, který si budovu šest let pro provozování soukromé školy pronajímal, „vrátit“, co do budovy investoval (vyčísleno až na 79 mil. Kč). Znalecký posudek, který investice stanovil na 74 mil., vypracoval znalec Ing. Jan Beneš, který zpracoval pro Prahu řadu kontroverzních posudků a s nímž je v současné době vedeno správní řízení o odnětí oprávnění vykonávat činnost znalce (ocenil totiž nepřezkoumatelným způsobem dům v Nuslích určený k prodeji Městskou částí Praha 4 na hodnotu 100 tis. Kč).

Městská část tak z prodeje má inkasovat jen něco mezi 50 a 60 milióny. Přitom jen tržní cena pozemků je přes 80 miliónů Kč a sankce za nedodržení účelu budovy jsou směšné. „Prodej školy Jánošíkova Martinu Romanovi  bude jednoho dne šetřit policie stejně jako Opencard,“ prohlásil Petr Štěpánek, předseda Klubu zastupitelů Strany zelených a kandidát Trojkoalice na primátora.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vachatová

Hájíte Vachatovou. Co z toho, co se o ní psalo nebo vysílalo není pravda? To se dnes nesmí vyvolení snad kritizovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zábranský (Piráti): Do obnovy Výstaviště Praha a Holešovické tržnice už putovaly miliardy

21:03 Zábranský (Piráti): Do obnovy Výstaviště Praha a Holešovické tržnice už putovaly miliardy

Transformace areálů Výstaviště Praha a Holešovické tržnice pokračuje systematicky od roku 2018.