Štěpánek (Trikolora): Definitivně definitivní tečka

09.12.2022 12:09 | Komentář

Dobře si ty dva prohlédněte. Jsou to předsedové, minulý a současný, Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Štěpánek (Trikolora): Definitivně definitivní tečka
Foto: Archiv P. Štěpánka
Popisek: První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek

Ten první výtečník se jmenuje Ivan Krejčí (ČSSD) a má spolu se svými kolegy na svědomí všechny ty miliony, které museli daňoví poplatníci zaplatit navíc, protože do roztrhání těla bránil onu Špidlovu lumpárnu z roku 2003, kdy nezákonně odvolal tehdejší Radu pro vysílání. Také mě. A tak se nová Rada pro vysílání, zastupující ve sporu stát, pod Krejčího vedením ve sporu se svými předchůdci odvolávala a odvolávala a odvolávala, přičemž úroky za odškodnění narůstaly a narůstaly a narůstaly, až škoda narostla do výše 40 milionů korun.

Ale nedosti na tom. Když už byl poslední rozsudek, jenž stvrdil, že naše odvolání bylo nezákonné, pročež nám náleží i finanční odškodnění, pravomocný a peníze za odškodnění byly vyplacené, Rada pro vysílání pod Krejčího vedením na svém posledním zasedání těsně předtím, než většině jejích členů včetně Krejčího skončil mandát, ještě odhlasovala, že uplatní mimořádný opravný prostředek, a dovolala se k Nejvyššímu soudu. A to za situace, kdy celá naše věc už u Nejvyššího soudu byla a všechny poslední rozsudky, které nezákonně odvolaným radním přisoudily mnohamilionové odškodnění, vycházely právě ze stanoviska Nejvyššího soudu. Celý spor tím natáhli ještě o další rok a půl.

Anketa

Dáte za Vánoce (v součtu výdajů) letos víc než loni?

hlasovalo: 11618 lidí

Z třinácti členů RRTV pro tuhle zoufalou, úplně nadbytečnou prasárnu zvedlo ruku 9 lidí: Martin Bezouška (ČSSD), Hana Dohnálková (ANO), Václav Jehlička (TOP09), Ivan Krejčí (ČSSD), Radka Nastoupilová (ANO), Václav Mencl (ODS), Marek Poledníček (KDU-ČSL), Ladislav Šincl (ČSSD) a Dagmar Zvěřinová (ČSSD). Naopak nehlasovali pro to: Ladislav Jakl (SPD), Dana Jaklová (TOP09), Daniel Novák (KSČM) a Vadim Petrov (ANO).

Druhý výtečník se jmenuje Václav Mencl a je to bývalý brněnský primátor, bývalý senátor a bývalý poslanec za ODS. V roce 2003, kdy i on byl poslancem, byla ODS ještě normální strana a jako jeden muž tehdy hlasovala PROTI našemu odvolání. V roce 2021 naopak i Mencl zvedl ruku PRO nesmyslné, nadbytečné a vrcholně nekolegiální dovolání k Nejvyššímu soudu. Následně se stal novým předsedou Rady pro vysílání.

Nejvyšší soud nyní i toto dovolání odmítl. Dozvěděl jsem se to včera. A to je tentokrát už opravdu definitivně definitivní tečka za nekonečným příběhem nezákonného odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání v roce 2003. Zazvonil zvonec a po dvaceti letech je konec. Trvalo to 7193 dní. Napsal jsem o tom knížku Reportáž psaná po popravě.

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Petr Štěpánek

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šojdrová (KDU-ČSL): Naše společnost má odpovědnost za každého živého tvora, tedy i zvířata

7:33 Šojdrová (KDU-ČSL): Naše společnost má odpovědnost za každého živého tvora, tedy i zvířata

Komentář na facebookovém profilu k jisté praxi v zemědělství.