Štěpánek (Trikolora): Filipika proti demagogii

31.08.2023 15:14 | Komentář

Co následovalo, když na demonstraci Milionu chvilek přišlo na Letnou 300 tisíc lidí? Nic. Padla Babišova vláda? Ne.

Štěpánek (Trikolora): Filipika proti demagogii
Foto: Archiv P. Štěpánka
Popisek: První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek

Co následovalo, když na Vrabelovy demonstrace na Václavském náměstí přišlo 100 tisíc lidí? Nic. Padla Fialova vláda? Ne.

Co se stalo, když na demonstraci na Václavském náměstí Rajchl vyhrožoval, že nesplní-li vláda jeho ultimátum, bude následovat blokáda vládních budov a generální stávka? Nic. Pardon, následovalo „kolo kolo mlýnský“ okolo budovy vlády a pak... nic. Padla Fialova vláda? Ne.

Závěr? Kdyby se o tom, kdo bude v zemi vládnout, rozhodovalo podle demonstrací, byl by Milion chvilek největší vládní stranou a zrzavý Mikuláš Minář premiérem.

Teď se někteří lidé opět upínají k demonstraci svolané na 16. září. Ale kdyby jen to. První to napsal Vidlák a po něm to stejně či obdobně papouškují další: „Kdo nepřijde 16. září na Václavák, podporuje pětikoaliční vládu!“

Promiň, Dane alias Vidláku, ale to je tak nehorázná demagogie, že by se za ni nemusela stydět ani Fialova vláda. Proč? Protože za prvé to je naprostá pitomost a za druhé, i kdyby se tímto způsobem podařilo znovu svolat třebas i letenských 300 tisíc, nestane se opět vůbec nic.

Ale abychom si správně rozuměli. Tohle není filipika proti demonstracím. Jen houšť demonstrací! Ať Fiala a spol. vědí, co si o nich myslíme. To, co píšu, je filipika proti demagogii a proti nezodpovědnému vzbuzování planých nadějí. O tom, kdo bude v zemi vládnout, se nerozhoduje na ulici.

Poučení? „Dávejte si pozor na falešné proroky...“ (Matouš 7,15)

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Petr Štěpánek

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Eurokomisař

Pořád se tu mluví o eurokomisaři. Mě by zajímalo, v čem je pro nás lidi tato funkce důležitá? A jestli je, proč se diskutuje o tom, kdo jej nominuje víc, než o tom, kdo bude nominovaný? Fakt si myslíte, že nezkušená Nerudová je dobrá volba? Proč třeba nenominujete nějakého nestranného kandidáta, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

23:08 Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na závěry vyšetřování zásahu Policie ČR na Filozofické …