Štěpánek (Trikolora): Kdyby pirátského ministra nebylo kam posadit, lze snadno zřídit nové ministerstvo

15.10.2021 18:09 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k poslaneckému klubu čtyř poslanců Pirátské strany

Štěpánek (Trikolora): Kdyby pirátského ministra nebylo kam posadit, lze snadno zřídit nové ministerstvo
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Spisovatel, hudebník Petr Štěpánek

Zatímco klub Rychlých šípů měl pět členů, Bratrstvo kočičí pracky si vystačilo se třemi. Někde mezi tím se pohybuje nový poslanecký klubík našich novodobých pirátů. Bude zajímavé sledovat, kolik si tahle čtyřčlenná partička ke svému staronovému předsedovi Michálkovi navolí ještě místopředsedů, aby za peníze daňových poplatníků mohli ke svým zaslouženým poslaneckým platům pobírat ještě něco neméně zasloužených funkcionářských příplatků.

Možná i ti tři pirátští ministři, kteří by snad měli, jak se proslýchá, v nové vládě zasednout, budou pro tak významný poslanecký klubík málo, a bude proto vhodné pirátskou ministerskou kvótu navýšit. Třeba takhle: Na každého pirátského poslance jeden pirátský ministr. To se vyplatí! A kdyby snad pirátského ministra nebylo kam posadit, lze snadno zřídit nové ministerstvo. Občané volili změnu, tak ať ji opravdu mají.

Rovněž služební automobil pro předsedu pirátského klubíku nepochybně přijde vhod. Koneckonců má to z Prahy do sněmovny daleko, takže auťák se dozajista šikne. Otázkou je, zdali tam rozkopanou Prahou dojede. Ale pirátský primátor Hřib když tak poradí, kudy se prokličkovat, případně Michálkovi zapůjčí kolo.

Nebuďte hloupí. I vy buďte piráty! Vyplatí se to.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Petice proti povinnému očkování

14:04 Okamura (SPD): Petice proti povinnému očkování

Komentář na facebookovém profilu k povinnému očkování.