Stříbrnský (TOP 09): Osobní prosba zastupitele. Za tuto atmosféru si můžeme sami

25.05.2015 8:33 | Zprávy
autor: PV

Atmosféra v příbramském zastupitelstvu není dobrá. To je jedna z mála věcí, na které se shodnou snad všichni zastupitelé. Můžeme pátrat po historických kořenech tohoto stavu, můžeme vést široké diskuze o politické kultuře, demokracii a svobodě slova, anebo se můžeme lidsky zamyslet sami nad sebou. První co zjistíme je, že si za to jako zastupitelé můžeme sami.

Stříbrnský (TOP 09):  Osobní prosba zastupitele. Za tuto atmosféru si můžeme sami
Foto: top 09
Popisek: Logo TOP 09

Není normální, že zasedání městského zastupitelstva, které se koná každý měsíc a začíná ve čtyři hodiny odpoledne, málokdy skončí před půlnocí. Máme rekord osmnáct hodin na jedno zastupitelstvo. Ptal jsem se kolegů z jiných obcí a opravdu to není normální.

Pokud se člověk podívá, kolik příspěvků do diskuze k jednotlivým bodům je kvalifikovaných, konstruktivních a posouvá věci dopředu, je to žalostný pohled. Několikrát jsem v minulosti žádal kolegy napříč politickým spektrem, aby se drželi tématu, četli si materiály a připravovali se na zastupitelstvo, neprobírali na zastupitelstvu kdo má co napsáno na facebooku, nevedli hanlivé diskuze o nepřítomných osobách a pokud mají potřebu vyměňovat si urážky přes média, aby v tom nepokračovali na zastupitelstvu. Vše marno.

Pondělní zastupitelstvo bylo ukázkovým příkladem. Možná tím, že bylo méně bodů v programu, zbylo více místa na nesmysly.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…