Stržínek (ANO): Město pokračuje v modernizaci veřejného osvětlení

21.02.2020 9:41

Stejně jako v uplynulých letech, chce i letos Valašské Meziříčí investovat do moderní LED technologie, která výrazně snižuje náklady na osvětlení ulic a komunikací. Výměnou by mělo projít dalších cirka 300 svítidel.

Stržínek (ANO): Město pokračuje v modernizaci veřejného osvětlení
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO)
reklama

Na území města je 60 větví veřejného osvětlení (rozvaděčů), jejichž součástí je 3 000 světelných bodů (sloupů) a na nich 3 250 svítidel. „Jejich počet se přitom pravidelně mění a to jak na základě doplnění, rekonstrukcí či oprav, tak i na základě požadavků občanů,“ řekl starosta Robert Stržínek. Od roku 2013 Valašské Meziříčí každoročně žádá o dotaci na výměnu stávajících svítidel za nová s LED technologií. „V rámci dotačního programu EFEKT se již ve městě podařilo vyměnit cirka 1 540 svítidel. Za posledních sedm let se jednalo o investici přesahující 11 milionů korun, z čehož víc jak 4,5 milionu pokryla dotace ze zmíněného programu. Největším přínosem modernizace je úspora elektrické energie, která v případě LED svítidel činí až 50 procent,“ pokračoval starosta Stržínek.

V modernizaci sítě veřejného osvětlení ve Valašském Meziříčí a jeho místních částech chce radnice pokračovat také letos. „Jednat by se mělo o lokality v dolní části Hrachovce, Kouty a na ulici Vrbenská. Od roku 2013 v rámci rekonstrukcí a modernizace zavádíme i takzvané chytré osvětlení, které lze monitorovat a ovládat dálkově. To nám například pomáhá k rychlejšímu zjištění závad či regulaci osvětlenosti prostoru,“ nastínil Jaroslav Straka z odboru komunálních služeb radnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Starosta Jiraský: Vztahy a lidi jsou teď důležitější než majetek a peníze

22:41 Starosta Jiraský: Vztahy a lidi jsou teď důležitější než majetek a peníze

Poděkování starosty Františka Jiraského obyvatelům Vysokého Mýta.