Stržínek (ANO): Na Štěpánově mají vyrůst nové bytové domy

25.5.2022 2:32 odp.

Vedení města Valašské Meziříčí spolu s městským architektem a zástupci investora představili občanům vítězný projekt bytové zástavby na Štěpánově. Na dosud nevyužitých pozemcích mají vyrůst čtyři moderní domy s 56 byty.

Stržínek (ANO): Na Štěpánově mají vyrůst nové bytové domy
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO)

Město Valašské Meziříčí nabídlo developerům k prodeji pozemky o rozloze cca 5 000 m2 v lokalitě Štěpánov za předem definovaných podmínek. 

Anketa

Jste pro schválení „manželství pro všechny“?

3%
95%
hlasovalo: 15896 lidí
„Naším prvořadým cílem je samozřejmě podpora bydlení a tato cesta se nám jeví jako nejvhodnější. Celkem jsme obdrželi čtyři nabídky, které posuzovala odborná skupina. Vítězem se stal projekt Rezidence Štěpánov, jehož největším přínosem je moderní řešení se smyslem pro ekologii a vysokým podílem zeleně. Investor počítá s výstavbou čtyř bytových domů s 56 byty o velikosti 1+kk až 4+kk. Rezidentům by navíc mělo sloužit 62 podzemních parkovacích míst,“ uvedl starosta Robert Stržínek s tím, v červnu budou zastupitelé rozhodovat o prodeji pozemků za cenu 3 000 Kč/m2 vítěznému investorovi.

Ještě před tím se však rozhodla radnice seznámit s projektem Rezidence Štěpánov také veřejnost. „Při navrhování a volbě nejvhodnějšího urbanistického řešení s cílem zajistit pro jednotlivé byty stejné výhledové i světelné podmínky jsme využili nejmodernější technologii v podobě umělé inteligence. Díky tomu jsme mohli vytvořit projekt s nadčasovou architekturou a odkazem na valašské tradice. Velký důraz jsme kladli na ekologii. Celková zastavěná plocha činí pouze 1 200 metrů čtverečních a dalších 4 500 metrů čtverečních včetně střech je věnováno zeleni,“ představil krátce vítězný projekt jeho autor Rudolf Müller.

Projekt Rezidence Štěpánov kladně hodnotil také valašskomeziříčský městský architekt. „Naším úkolem je dohlížet na úroveň výstavby ve Valašském Meziříčí s důrazem na rozvoj kvality života občanů. Vítězný projekt nabízí moderní a velmi citlivé propojení nové zástavby se stávajícím sídlištěm. S ohledem na velkou pestrost bytových dispozic je také zárukou toho, že by se nemělo primárně jednat o investiční byty, ale nabízí se zde prostor pro bydlení také mladým rodinám,“ zhodnotila Sara Al-Wahaishi z ateliéru Chybík + Krištof. Po podpisu smlouvy s městem by měly nové bytové domy na Štěpánově vyrůst nejpozději do šesti let.

Občané, kteří se zúčastnili veřejného představení projektu, se pak nejčastěji dotazovali na řešení parkování a možnost rozšíření stávajících kapacit. „V představeném návrhu počítáme s 62 podzemními parkovacími místy primárně pro rezidenty nových bytových domů. S ohledem na diskuzi vnímáme potřebu rozšíření jejich počtu. Jelikož nám to prostorové možnosti dovolují, můžeme se bavit o vzniku dalších až 30 parkovacích míst, které bychom nabídli k prodeji zájemcům z řad široké veřejnosti. Naší snahou je vytvořit projekt, který vhodně doplní stávající lokalitu, aniž by se tak dělo na úkor zeleně nebo například zhoršení dopravní situace,“ reagoval za investora Robert Švec.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš (ANO): České republice po různých privatizacích nepatří téměř nic

12:12 Babiš (ANO): České republice po různých privatizacích nepatří téměř nic

Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 7. července 2022 k možným korupčním skandálům uvnitř hnutí …