Stržínek (ANO): Stavba nové tenisové haly pomalu finišuje

23. 5. 2020 11:42

Výstavba moderní tenisové haly ve sportovním areálu v Koutech se blíží do finále. Vznik nového sportoviště za 29 milionů podpořilo město Valašské Meziříčí částkou téměř 4 miliony Kč.

Stržínek (ANO): Stavba nové tenisové haly pomalu finišuje
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO)
reklama

Tenisový klub Deza Valašské Meziříčí (dále TK Deza) má aktuálně k dispozici 12 venkovních kurtů a tenisovou halu se dvěma deblovými a jedním singlovým kurtem. „Její kapacita ale nedostačuje našim potřebám a neumožňuje nám hrát vyšší soutěže a turnaje. Navíc se dlouhodobě projevuje větší zájem o badminton, který nejsme schopni celoročně uspokojit. To se změní díky výstavbě moderní tenisové haly o rozměrech 37 krát 53 metrů s trojicí kurtů pro čtyřhru, které splňují mezinárodní standardy,“ řekl Radomír Masařík, jednatel TK Deza.

Ve středu 20. května proběhl v nové hale kontrolní den za účasti představitelů radnice, tenisového klubu, stavebního úřadu a také dodavatele. „V hale už je položen speciální povrch, který je šetrný ke kloubům sportovců a postupně probíhá dokončování celého projektu. Tenisovému klubu se podařilo na výstavbu haly za 29,4 milionů korun získat dotaci bezmála 18,8 milionu. Částkou 3,7 miliony jsme výstavbu podpořili z městského rozpočtu a zbývajících cirka 6,9 milionu korun hradí místní společnost Deza, a. s.,“ shrnul starosta Robert Stržínek. Kolaudaci celého objektu plánuje TK Deza předběžně na polovinu června, poté už bude naplno sloužit sportovcům. „Po uplynutí desetileté udržitelnosti projektu, přejde hala bezúplatně do majetku města. Jsem moc rád, že se nám areál sportovišť v Koutech daří neustále rozšiřovat a zdokonalovat,“ vyjádřil se starosta Stržínek.

Tenisový klub Valašské Meziříčí byl založen v roce 1929. Aktuálně má cirka 200 aktivních členů a 100 hráčů v přípravě i závodním tenise. Prošla jím řada špičkových sportovců, mezi nimiž jistě vyniká místní odchovanec Tomáš Berdych.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Votava (ČSSD): Je třeba zastropovat velikost ztráty, kterou je možné odečíst, do 30 milionů maximálně

16:27 Votava (ČSSD): Je třeba zastropovat velikost ztráty, kterou je možné odečíst, do 30 milionů maximálně

Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 29. 5. 2020 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění ně…