Stržínek (ANO): Valašskomeziříčští strážníci mají nové služební auto

30.12.2022 14:26 | Zprávy

Ekologický Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid rozšířil vozový park Městské policie Valašské Meziříčí. Výrazně se tak zvýší akceschopnost strážníků během monitoringu města a místních částí a sníží každodenní provozní náklady na pohonné hmoty.

Stržínek (ANO): Valašskomeziříčští strážníci mají nové služební auto
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek

Hlavním důvodem nákupu nového vozu bylo doplnění vozového parku v rámci pravidelné modernizace vybavení městské policie. „Abychom dokázali pružně reagovat na aktuální dění v ulicích města a potřeby jeho občanů potřebujeme mobilní hlídku s adekvátním vybavením. Po 12 letech provozu současné Škody Yeti už bylo třeba provézt obměnu vozového parku,“ vysvětlil Jan Camfrla, ředitel Městské policie Valašské Meziříčí.

Strážníci mají nově k dispozici Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid, 1,6 T-GDI PHEV 4x4 AT, za jehož pořízení zaplatila radnice bezmála 820 tisíc Kč. „V porovnání cena/výkon se jedná o nejvhodnější variantu služebního vozidla, které jsme mohli pro potřeby městské policie pořídit. Díky kombinaci elektrického a benzinového motoru navíc očekáváme výrazné snížení nákladů při každodenním provozu. Zároveň tak pokračujeme v modernizaci a ekologizaci městského vozového parku,“ neskrýval spokojenost starosta Robert Stržínek. Narážel tak na skutečnost, že radnice využívá od roku 2017 elektromobil Hyundai IONIQ a letos v červnu začali ve Valašském Meziříčí v rámci MHD zdarma pro všechny cestující jezdit také nové autobusy MHD na ekologický CNG – stlačený zemní plyn.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zábranský (Piráti): Praha našla pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve dvanácti lokalitách

23:08 Zábranský (Piráti): Praha našla pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve dvanácti lokalitách

Hlavní město uzavře pachtovní smlouvy na 12 svých zemědělských pozemků. Celkem se podařilo zajistit …