Stržínek (ANO): Valmez chystá opravu bazénů na koupališti

20.10.2023 9:15 | Tisková zpráva

Po úspěšném otevření nového rekreačního bazénu v loňském roce plánuje radnice další významnou investici do areálu valašskomeziříčského letního koupaliště.

Stržínek (ANO): Valmez chystá opravu bazénů na koupališti
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek

Tou má být rekonstrukce stávajících bazénů s odhadovanými náklady 60 milionů Kč bez DPH.

Na letní koupaliště ve Valmezu zavítá v průměru 30 tisíc návštěvníků ročně.  „Jejich zájem se výrazně zvýšil poté, co se nám loni podařilo otevřít nový víceúčelový nerezový bazén, který po 16 letech čekání nahradil nevzhlednou díru po starém bazénu. Návštěvníci se dočkali nejen nových atrakcí, ale došlo také ke zvýšení kapacity areálu,“ uvedl starosta Robert Stržínek s tím, že nyní město stojí před otázkou další rekonstrukce stávajících bazénů. „Jejich obložení ani další použité materiály už neodpovídají dnešním standardům. Pravidelně dochází nejen k odlupování kachlíků, ale vznikají zde také netěsnosti, které musíme každý rok s nemalými náklady odstraňovat,“ vysvětlila Miroslava Wrzecká, jednatelka městské společnosti ST Servis, s. r. o., která je provozovatelem koupaliště.

Zastupitelé proto vyčlenili v rozpočtu na rok 2024 částku 2 miliony Kč na vypracování projektové dokumentace rekonstrukce plaveckého a rekreačního bazénu s brouzdalištěm. „O tomto kroku diskutujeme několik let. Nyní nastal vhodný čas, abychom na rekonstrukci bazénů začali pracovat. Počítáme s tím, že do stávajících bazénových těles necháme osadit nové nerezové vany. Plánujeme rozšíření části atrakcí především pro nejmenší a součástí prací bude i rekonstrukce přilehlých ochozů bazénů a brodítek či nové oplocení,“ představil rozsah prací starosta Stržínek a pokračoval: „I když náklady aktuálně odhadujeme na zhruba 60 milionů korun, je tato investice pro zachování dalšího bezproblémového provozu letního koupaliště nezbytná. Pokud půjde vše dle plánu, chtěli bychom ještě letos vybrat projektanta. Rekonstrukci bychom zahájili po ukončení sezony v roce 2025 tak, abychom opravené bazény otevřeli návštěvníkům v červnu 2026.“ Radnice navíc počítá s tím, že v areálu koupaliště vznikne také nový bufet, díky čemuž se rozšíří nabídka služeb pro návštěvníky.

Na valašskomeziříčském městském koupališti se nachází celkem čtyři vodní plochy. Nejnovější z nich, moderní víceúčelový bazén s rozlohou 800 m2, širokou nabídkou atrakcí a tepelnou přípojkou pro ohřev vody, byl otevřen v červnu 2022. Dále návštěvníkům slouží plavecký bazén s šesti drahami a plochou 375 m2, rekreační bazén s rozlohou 585 m2 a dětské brouzdaliště o ploše 100 m2, právě tyto mají projít zmíněnou rekonstrukcí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Prohlášení k výsledku voleb do Evropského parlamentu 2024

23:08 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Prohlášení k výsledku voleb do Evropského parlamentu 2024

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zúčastnila voleb do EP a obdržela v nich 12 448 hlasů, tj. 0,41%. V pořadí …