Suchý (KSČM): Pomoc „sirotkům“?

29.09.2018 14:30 | Zprávy
autor: PV

Rád bych se vyjádřil k aktuálnímu tématu, kdy někteří politici vyzývají k tomu, aby ČR přijala 50 syrských sirotků. Na první pohled si asi každý člověk řekne: proč ne? Jenže tento krok nelze posuzovat izolovaně bez souvislostí a návazností.

Suchý (KSČM): Pomoc „sirotkům“?
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Postupem času vychází najevo, že vlastně nejde o sirotky, ale o tzv. "děti bez doprovodu". A v tom je právě velké nebezpečí, které si možná někdo vůbec neuvědomuje. Přijme-li ČR desítky "dětí bez doprovodu", velmi reálně se vzápětí mohou objevit "rodinní příslušníci", kteří se budou dožadovat "sloučení rodiny".  Protože v EU platí právní úmluva o takovém sloučení, mohla by být ČR nucena přijmout nemalé množství již dospělých Syřanů. K takovému kroku by určitě vyzývaly i tzv. neziskové organizace, které v rozporu se svým názvem kumulují velké zisky právě na byznysu týkajícím se migrace. V konečné fázi by tedy přijetí několika desítek dětí znamenalo pro ČR nucené přijetí dalších možná až stovek osob, což by do budoucna mohlo znamenat bezpečnostní riziko pro občany ČR. Tuto nebezpečnou souvislost si zřejmě mnoho lidí ani politiků vůbec neuvědomuje, protože jinak by nemohli takový krok požadovat.

S velkou pravděpodobností se tedy výzvou k přijetí "pouze několika desítek dětí" snaží někteří politici tzv. "zviditelnit" před nadcházejícími volbami, a to bez ohledu na to, jaké by tento krok měl důsledky pro občany ČR. Pokud jde o otázku ekonomickou, tedy na kolik by ČR tento krok přišel a zda by nebylo účelnější takové prostředky věnovat na pomoc vlastním potřebným občanům, je téma na samostatné zamyšlení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…