Europoslanci vyzývají k tomu, aby v těchto třech oblastech bylo dosaženo dostatečného pokroku ještě před tím, než započnou jednání o budoucích vztazích mezi EU a Velkou Británií a o přechodném období.
V rámci parlamentní debaty vystoupil Luděk Niedermayer (TOP 09), předseda české delegace v největším klubu Evropských lidovců: „Vůle Velké Británie vystoupit lituji, pro Velkou Británii ani Unii to není šťastné. Velká Británie opouští největší společný trh na světě a její firmy tím přijdou o nejsnazší možné zapojení do trhu s téměř 450 miliony lidí, zatímco opačným směrem budou podniky čelit vyšším obtížím při vstupu na trh s 65 miliony obyvatel. Ekonomika jistě není hlavní částí nadcházejících jednání, ale v dnešním propojeném, vysoce konkurenčním a rychlém světě se každá nejistota negativně promítá do poklesu pracovních míst a snížení objemu peněz jak ve mzdách, tak ve státní pokladně či zmařených investicích podniků. Bohužel, dosavadní postup jednání nedává příliš nadějí na to, že se nám tomuto scénáři nejistoty podaří vyhnout.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV