Svoboda (KDU-ČSL): Kybernetická bezpečnost a užší spolupráce s NATO

17.06.2018 8:39 | Zprávy
autor: PV

Poslanci Evropského parlamentu na svém červnovém zasedání schválili usnesení, ve kterém vyzývají posílení kybernetické bezpečnosti.

Svoboda (KDU-ČSL): Kybernetická bezpečnost a užší spolupráce s NATO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Pavel Svoboda

EU by měla zřídit týmy rychlé reakce schopné zasáhnout proti novým hrozbám, které přicházejí z Ruska, Číny nebo Severní Koreje. EP navrhl v této věci rovněž prohloubit spolupráci mezi EU a Severoatlantickou aliancí.

Příčinou současné kybernetické zranitelnosti je podle europoslanců především roztříštěnost evropských obranných strategií a kapacit, a je tedy nutné zlepšit schopnost ozbrojených sil spolupracovat a posílit vzájemnou součinnost v oblasti kybernetické obrany na úrovni EU, se Severoatlantickou aliancí a dalšími partnery.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levíček (Česká párty): Zetor Tractors další obětí politiky

22:12 Levíček (Česká párty): Zetor Tractors další obětí politiky

Prohlášení České párty k ukončení výroby traktorů Zetor v Brně