Svobodní: Nejenže vláda selhává. Bohužel si z nás dokonce dělá legraci

17.10.2020 7:35

Komentář na facebookovém profilu k vládním opatřením proti šíření koronaviru

Svobodní: Nejenže vláda selhává. Bohužel si z nás dokonce dělá legraci
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.
reklama

Lidé se složili na ventilátory. Ty leží měsíce na skladě, protože jim stát zatím neudělil certifikaci ani ve zrychleném řízení.

Hygienické stanice kapacitně nestíhají. Stát nedokázal zajistit dostatečné personální zabezpečení. Krajské hygienické stanice navíc nebyly schopné pružně upravit procesy pro potřeby 21. století. Stát v rámci modernizace koupil na hygienické stanice nové počítače. Snad už nahradili "notýsky".

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 20973 lidí

Vláda zavedla "Chytrou karanténu" a COVID semafor. Co je na karanténě chytrého kromě hezkého názvu nevíme. COVID semafor měl zajistit, že se budou opatření zavádět lokálně tam, kde je potřeba. Vláda slibovala, že plošná opatření nebudou, vše je jinak. Na semafor se zapomnělo.

Nařízení se oznamují chaoticky klidně i den dopředu a podnikatelé se o nich musí dozvídat z internetu. Jednou se mají oznámit v pátek, aby se nakonec oznámili ve čtvrtek. Protože změna plánu. Víte, co dnes vlastně můžet, za jakých pravidel e a co ne? Vláda měla celé léto, aby se ne případnou podzimní krizi připravila a měla jasný plán jak postupovat podle vývoje situace a o těchto různých scénářích by měla občany informovat. Věří někdo, že ho má?

Vláda uzavírá ekonomiku, ale odmítá se podílet na záchraně podnikatelů, pro které je aktuální situace už druhou těžko radou tento rok. Ministr Havlíček prohlásil, že hospody žádnou kompenzaci nebo úlevy nedostanou. Prý mají stále otevřeno, tak to mají zvládnout. Prý je jich stejně moc. Zeman radí, aby "neschopní zkrachovali" a zaměstnanci nočních klubů si mají doma zvyšovat svoji intelektuální úrove četbou. Nechá podnikatele hromadně krachovat kvůli vládním opatřením?

Nejenže vláda selhává. Bohužel si z podnikatelů a nás ostatních dokonce dělá legraci. Předvádí aroganci moci. Tyto papalášské manýry odmítáme! Jako alternativu stále nabízíme náš zkrácený program 5 léků (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Kvůli pandemii nemůžeme zapomenout na boj s nelegální migrací

22:48 Ministr Hamáček: Kvůli pandemii nemůžeme zapomenout na boj s nelegální migrací

Vláda dnes, 26. října 2020, schválila návrh ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) na udělení tří peněž…