Svobodní svolali na sobotu sněm, zvolí předsedu a místopředsedy strany

30.11.2013 9:42

Na sobotu 30. listopadu 2013 svolal stávající předseda Strany svobodných občanů Petr Mach republikový sněm strany.

Svobodní svolali na sobotu sněm, zvolí předsedu a místopředsedy strany
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Sněm se uskuteční od 13,00 hodin v Autoklubu v Opletalově ulici v Praze. Důvodem sněmu je volba nového předsedy a místopředsedů Strany svobodných občanů.

V tuto chvíli je jeden kandidát na funkci předsedy a 12 kandidátů na čtyři místopředsednické funkce.  Mezi kandidáty na místopředsedy jsou volební lídři, krajští předsedové, výrazné osobnosti Svobodných i současní místopředsedové. Na předsedu znovu kandiduje Petr Mach, který zatím nemá protikandidáta. Uzávěrka pro vyhlášení kandidatury na nejvyšší funkce Svobodných je ovšem 29. listopadu 2013. Samotná volba se pak uskuteční elektronicky od 1. – 8. 12. 2013.

Hlavním bodem republikového sněmu proto bude představení kandidátů. Uslyšíme nejméně dvanáct politických projevů Svobodných. Slyšet je i vidět bude možné v přímém přenosu, neboť sněm bude přenášen na kanálu Svobodných, kde bude dále k dispozici záznam - pod tímto odkazem.

Podle stanov Svobodných se vždy po volbách do poslanecké sněmovny musí do tří měsíců konat republikový sněm s volbami  předsedy a  místopředsedů. Tento bod stanov vylučuje bratrovražedné povolební války, protože předsednictvo a předseda po volbách do poslanecké sněmovny odstupují (rezignují) automaticky, neboť jim podle stanov skončí mandát.

Protože na funkce místopředsedů se tentokrát hlásí 12 výrazných osobností, uskuteční se jako mimořádná akce dopoledne před sněmem jejich společná debata od 10,00 do 12,00 hodin též v Autoklubu. Moderovat ji bude šéfredaktor ekonomického měsíčníku Laissez Faire Martin Pánek. Událost je vytvořena i na Facebooku.

Sněm je otevřený osobní účasti novinářů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Svobodni.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Jednání o pražském okruhu a metru D - konečně!

8:35 Udženija (ODS): Jednání o pražském okruhu a metru D - konečně!

Komentář na facebookovém profilu k jednání o dopravních stavbách v Praze