Syková: H.E. Paul Ryan – důležité poselství v Senátu

28.3.2018 5:42 odp.

U příležitosti soukromé návštěvy navštívil Senát Paul Ryan, předseda Sněmovny representantů USA. Řekl „Amerika je skálopevně připravena zajistit obranu a bezpečnost svých spojenců“. Nepochybuji, že USA hrají důležitou úlohu v evropské bezpečnosti.

Syková: H.E. Paul Ryan – důležité poselství v Senátu
Foto: senat.cz
Popisek: Senátorka Eva Syková

U příležitosti soukromé návštěvy navštívil Senát Paul Ryan, předseda Sněmovny representantů USA. V souvislosti s tím proběhla i konference „Role Spojených států amerických v evropské bezpečnostní architektuře – 100 let poté“. Nepochybuji o tom, že USA hrají důležitou úlohu v evropské bezpečnostní politice a jsem přesvědčena, že jsou i zárukou bezpečnosti České republiky. Spojené státy hrály klíčovou roli nejen při ukončení 1. světové války a rozpadu habsburské monarchie, ale zasadily se, právě před 100 lety, o vznik samostatného Československa. Konference a jmenovitě Paul Ryan připomněl nejen události před 100 lety, ale i podporu naší země v letech 1948-89.

Zdůraznil, že role USA a NATO jsou velkou zárukou nejen pro naší bezpečnost, ale i pro naši demokracii. Řekl, že ve sdílení demokratických principů si jsou USA a naše země velmi blízko. Celosvětová bezpečnost má však dnes úplně jinou dimenzi a pomoc USA naší demokracii má jiné nástroje. Ty jsou ve spolupráci nejen na úrovni naší klíčové účasti v NATO. Zmínil se též o důležitosti jeho setkání s českými studenty a v diskuzi jsem se s ním shodla, že významnou pojistkou demokracie je vzájemná výměna mladé generace, pedagogických a vědeckých pracovníků. Připomněla jsem, že styky s americkými vědci, kteří v 60.-80. letech přijížděli do naší země, byly pro nás velmi významné, protože mnozí z nás cestovat nesměli. Paul Ryan prohlásil „Amerika je skálopevně připravena zajistit obranu a bezpečnost svých spojenců“. Dalo by se říci, že v případě ohrožení nás nebo ostatních spojenců, je americká síla jedinou alternativou.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jak zabráníte vzniku ukrajinských ghet?

Co když tu vznikne stejný problém jako s romskými ghety, který neumí stát vyřešit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Likvidace požáru v Českém Švýcarsku je důrazným varováním!

2:20 Vích (SPD): Likvidace požáru v Českém Švýcarsku je důrazným varováním!

Požár v Národním parku České Švýcarsko trvá již tři týdny a bojují s ním desítky hasičských sborů, s…