TOP 09: Nezaměstnaní z OKD vyřeší problém firmám

09.02.2017 18:16

Je paradoxem, jak se stále mluví o tom, jak to máme v našem kraji těžké. Jmenovitě se neustále dokola opakuje, že lidé mají problém sehnat práci, trápí nás nezaměstnanost, OKD bude zavírat a nezaměstnanost ještě poroste.

TOP 09: Nezaměstnaní z OKD vyřeší problém firmám
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09
reklama

Je neustálý tlak na politiky, aby přitáhli nové a nové investory, kteří by zainvestovali nejen do Moravskoslezského kraje, a tím mohli zaměstnat lidi.

A najednou se dozvídáme, že firmy se potýkají se skoro neřešitelným problémem, a to nedostatkem zaměstnanců pro své firmy. Škody se mají vyšplhat až na 150 miliard korun. Nejedná se jen o pár jednotek či desítek lidí, ale čísla jdou až do stovek chybějících zaměstnanců pro jednu firmu. Tyto firmy poptávají nejen dělnické profese, ale i dokonce profese manažerské.

Shrňme si to: Když firma nabízí desítky nebo dokonce stovky pracovních míst, tak jim chybí lidé. Kde je tedy problém? Jeden z dlouhodobých problémů, který se nedaří současné vládě řešit je, že se stále vyplácí většině nezaměstnaným nepracovat a naopak pobírat dávky. TOP 09 na tento neduh dlouhodobě poukazuje a v minulém období navrhovala i řešení v podobě efektivně cílené podpory. Ti co pracují, musí být zvýhodněni než ti, kteří dlouhodobě pobírají dávky, protože se jim vyplatí zůstat doma. TOP 09 toto chce řešit snížením daní pro pracující rodiče. Chceme spravedlivé odměňování pro poctivé pracující lidi. A konkrétní řešení pro Moravskoslezský kraj? Je více jak jisté, že dříve nebo později dojde k uzavření OKD a v našem kraji budeme evidovat zvýšený nárůst nezaměstnaných. A právě tito lidé by mohli pokrýt právě volné pracovní pozice v těchto firmách. Lidé budou mít práci a firmy zaměstnance.

MARCELA MASNÁ, KRAJSKÁ MANAŽERKA TOP 09 MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Martan (SPOZ): I manuální práce šlechtí člověka

7:32 Martan (SPOZ): I manuální práce šlechtí člověka

Vyslat studenty středních a vysokých škol na práci v lese a zemědělství není snaha o totální nasazen…