TOP 09: Spojenci pro Evropu odhalili společný program a kampaň pro evropské volby

25.04.2019 11:38

Spojenci pro Evropu, koalice Starostů s regionálními partnery a TOP 09, ve středu odhalili společné programové priority a kampaň pro evropské volby. Stalo se tak v rámci programové konference v Café restaurant na Střeleckém ostrově v Praze.

TOP 09: Spojenci pro Evropu odhalili společný program a kampaň pro evropské volby
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Lídr kandidátky, předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil, se ve svém projevu zaměřil na bezpečnost, lidská práva a evropské hodnoty.

EU je prostorem míru a stability. TOP 09 a STAN na takových hodnotách záleží, proto jsme se rozhodli proevropské síly netříštit, ale spojovat. Bezpečnost patří mezi naše priority. Zajistíme ji posílením vnějších hranic EU a celoevropskou spoluprací v boji proti terorismu, nikoliv demontáží EU, zrušením Schengenu nebo dokonce czexitem. Proti takovým silám, které by naopak vedly k oslabení naší bezpečnosti i posílení vlivu Ruska v Evropě, budeme tvrdě bojovat, říká Jiří Pospíšil.

Europoslanec a předseda SMS ČR Stanislav Polčák, který kandiduje za STAN z druhého místa, hovořil o rozvoji regionů, životním prostřední a efektivním čerpání dotací.

Chceme posílit investice do nízkouhlíkové ekonomiky a hospodářství, stejně jako do nových technologií pro uchování energie a snižování emisí. EU je v této oblasti světovým lídrem. My chceme tuto pozici ještě posílit. Podporujeme nejen budování vysokorychlostních železnic, ale i lepší recyklaci plastů a omezení plastového odpadu. Důležitá je i podpora malých a středních podnikatelů a zemědělců, kteří se chovají odpovědně ke krajině a realizují environmentální prvky při výrobě svých produktů, nikoliv velkých agropodniků, které mohou těžit ze své velikosti, líčí Stanislav Polčák.

Europoslanec a bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer, kandidát číslo 3 za TOP 09, přednášel o profitu ČR z členství v EU a celosvětovém ekonomickém kontextu.

"EU patří do trojky největších obchodních velmocí na světě. Její společný trh s volným pohybem osob, zboží, služeb, myšlenek a kapitálu, je jedním z hlavních úspěchů společné Evropy. Naše země patří k těm, které mají z přístupu na tento trh s více než 500 miliony obyvatel největší prospěch. Členství v EU je tak zásadní pro zvyšování životní úrovně našich občanů a ekonomický program Spojenců to jasně podporuje, říká Luděk Niedermayer.

Na akci mimo jiné hovořili politický geograf Michael Romancov nebo ekonom Štěpán Křeček. Mezi dalšími řečníky byli kandidát za STAN, starosta a vysokoškolský pedagog Radim Sršeň, primátorka Jihlavy Karolína Koubová (STAN), starosta obce Kněžice Milan Kazda, místopředsedkyně Strany zelených Karolína Žákovská, předseda strany LES Martin Bursík a profesor a exministr životního prostředí Bedřich Moldan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

23:54 VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

Výsledky voleb do Evropského parlamentu, konaných dne 24. 5. – 25. 5. 2019.