TOP 09 má zastupitele ve 32 městských částech Prahy

12.10.2018 12:07 | Zprávy
autor: PV

Koalice s kandidáty TOP 09 získaly v Praze celkem 132 mandátů, z toho 96 z nich obsadili právě zástupci TOP 09. Důvěru voličů si jednoznačným výsledkem získali starostové Jiří Koubek (Praha - Libuš), Radek Vondra (Praha 14) nebo Ondřej Kolář (Praha 6). Velkou podporu dostali také kandidáti TOP 09 v Praze - Dolních Měcholupech, v Šeberově nebo na Praze 3.

TOP 09 má zastupitele ve 32 městských částech Prahy
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

„Ukázali jsme, že poctivou prací lze porazit i populisty s téměř neomezeným rozpočtem na kampaň. A to také na sídlištích, kde se tradičně lidé o politiku moc nezajímají. Letos přišlo k volbám více lidí a volili toho, koho znají, kdo něco skutečně dělá, a také toho, kdo má vizi a cíl,“ řekl starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09, STAN). Jeho koalice získala ve volbách téměř 30 procent a tedy 11 křesel v zastupitelstvu.

„Osm let jsem pracoval intenzivně pro Libuš a Písnici a voliči to ocenili. Opravujeme páteřní silnici Libušskou, postavili jsme novou hasičárnu, otevřeli nové autobusové zastávky, kladli důraz na komunitní život a sousedské setkávání,“ řekl starosta městské části Praha-Libuš Jiří Koubek. Největší radost má z volební účasti, která byla o deset procent vyšší než před čtyřmi lety.

Na Praze 6 se podařilo zopakovat vítězství Ondřeji Kolářovi, který bude jednat o koalici na radnici, stejně tak jako dosavadní starosta Prahy 5 Pavel Richter. „Dohodli jsme se s hnutím STAN, s KDU – ČSL a nezávislými, že budeme společně postupovat při vyjednávání o koalici na radnici Prahy 5. Věřím, že ji odpovědně domluvíme, abychom mohli pokračovat v rozvoji naší části,“ uvedl Pavel Richter.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtmanka Pecková: Manipulace ministra Macinky

22:14 Hejtmanka Pecková: Manipulace ministra Macinky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…