TOP 09 podporuje investice do sportování dětí a mládeže

23.08.2017 7:28

Dětské týmové sporty jsou od 70. let minulého století na ústupu, což je způsobeno dlouhodobým podfinancováním.

TOP 09 podporuje investice do sportování dětí a mládeže
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Jedním z programových cílů TOP 09 je podpora dětského a mládežnického sportu zajištěním dostatečných finančních prostředků. O tom, že to jihomoravští kandidáti na poslance Vlastimil Válek (TOP 09) a Tomáš Třetina (TOP 09) myslí vážně, svědčí podpora prvního ročníku dětského hokejového turnaje Asalonta Cup.

Jihomoravská TOP 09 podpořila turnaj jak mediálně, tak finančně a stala se tak generálním partnerem celé unikátní akce. „Pokud chceme, aby se dále nezhoršovala obezita dětské populace, musíme mimo jiné zajistit dlouhodobé, příznivé a stabilní podmínky pro sportování dětí a mládeže. To se v Česku dlouhodobě neděje a naším cílem, ze kterého neuhneme, je toto změnit. Podpora akcí jako je Asalonta Cup je pro nás přirozená věc,“ říká Vlastimil Válek, lídr jihomoravské kandidátky pro sněmovní volby 2017.

Co by se mělo v mládežnickém sportu změnit ze strany státu? „Stát musí do mládežnického sportu investovat mnohem více peněz a posílit kontrolu jejich rozdělení. Děti jsou naše budoucnost a musíme do nich investovat. A to se netýká jenom vzdělávání, ale také právě sportu. V souvislosti s financováním jsou samozřejmě důležité také kontrolní mechanismy, jejichž fungování musíme zlepšit a zároveň zjednodušit administrativu,“ vysvětluje Tomáš Třetina, který se mládežnickému sportu věnuje dlouhodobě v Moravském Krumlově. Zjednodušení administrativy by totiž v praxi usnadnilo například podávání žádostí, se kterými dnes bojují nejrůznější spolky, ale i města a obce. S tím pak jde ruku v ruce i snížení počtu a vlivu byrokratického aparátu. Nejhorším odstrašujícím příkladem může být fotbalová kauza Pelta.

Asalonta Cup je prvním ročníkem dětského hokejového turnaje s mezinárodní účastí, který proběhl v Hodoníně ve dnech 19. a 20. srpna 2017. Turnaje se, kromě dětských hokejových klubů, účastnily také české a slovenské hokejové hvězdy hrající v NHL. Turnaj za oba dva dny navštívily dva tisíce lidí z České i Slovenské republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: Zmatek ve školství, kolaps ve zdravotnictví a hejtman dovolené

17:33 Ministryně Dostálová: Zmatek ve školství, kolaps ve zdravotnictví a hejtman dovolené

Nejdříve zmatek ve školství, teď chaos ve zdravotnictví. Co se to děje v mém kraji? A jak to řeší he…