TSS: Nehodláme mlčky přihlížet nastolenému trendu, který dostal EU za práh normálnosti

12.07.2021 12:15

Formace Trikolóra Svobodní Soukromníci se jako první připojila k Deklaraci o budoucnosti Evropy.

TSS: Nehodláme mlčky přihlížet nastolenému trendu, který dostal EU za práh normálnosti
Foto: volimtrikoloru.cz
Popisek: Koalice Trikolóra/Svobodní/Soukromníci - logo

Politická formace Trikolora Svobodní Soukromníci se jako první české politické uskupení připojilo k Deklaraci o budoucnosti Evropy, kterou v těchto dnes podepsali předsedové 16 evropských politických stran, mimo jiné bývalý polský premiér Jaroslaw Kaczyński, maďarský premiér Viktor Orbán nebo francouzská politička Marine le Penová. Deklarace žádá zásadní reformu Evropské unie (text deklarace zde).

„Naše politická formace Trikolora Svobodní Soukromníci nehodlá mlčky přihlížet nastolenému trendu, který dostal Evropskou unii za práh normálnosti, ze kterého bude těžká cesta zpět,“ uvedla Zuzana Majerová Zahradníková, poslankyně a superlídryně formace Trikolora Svobodní Soukromníci pro letošní parlamentní volby.

Ve společném dopise signatářů deklarace, který podepsala jak Majerová, tak předseda Svobodných Libor Vondráček a předseda Soukromníků Petr Bajer, uvádí, že se ztotožňují popisem situace, ve které se nachází Evropská unie, i závěry, jak tomuto neblahému trendu čelit.

„Chceme být společně s Vámi optimisty a rádi se spolu s Vámi pokusíme obrátit směřování našeho kontinentu od superstátu s obrovským deficitem demokracie ke spolupráci národních států a národních parlamentů vzešlých ze skutečně demokratických voleb,“ píše se v dopise českých pravicových politiků, který se tak připojili k evropské skupině signatářů.

„Jsme politická formace, která do nadcházejících český parlamentních voleb sjednotila dosud roztříštěné české pravicové a konzervativní strany a máme ambici vrátit skutečnou pravici na českou parlamentní mapu. Proto vítáme i váš společný postup na evropské úrovni,“ dodala Majerová.

Majerová zároveň připomněla, že hlavními programovými prioritami formace Trikolora Svobodní Soukromníci je prosazení ústavní nadřazenost českého práva nad sekundárním právem EU, ústavní zakotvení práva platit českou korunou a práva platit v hotovosti a také cílená příprava České republik na Evropu bez Evropské unie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Talíř (KDU-ČSL): Nechte se prosím naočkovat

22:10 Talíř (KDU-ČSL): Nechte se prosím naočkovat

Vyjádření 1. náměstka Františka Talíře k pandemické situaci