Tesařík (ČSSD): Budu obhajovat svůj mandát v Senátu

03.04.2016 17:09

Česká strana sociálně demokratická vyšle do boje o křeslo v Senátu za olomoucký volební obvod 61 Martina Tesaříka. Ten je již šestým rokem senátorem a bude tedy svůj mandát obhajovat.

Tesařík (ČSSD): Budu obhajovat svůj mandát v Senátu
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor za ČSSD Martin Tesařík.
reklama

O nominaci rozhodli členové ČSSD v primárních volbách, které probíhaly od 1. do 2. dubna. Zúčastnilo se jich 105 členů strany, z nichž 85 hlasovalo pro Tesaříkovu kandidaturu. Dostal tedy přes 80 procent hlasů. „Hlasů svých kolegů si velmi vážím, je to pro mne velký závazek dát do nadcházejících voleb maximum,“ říká Tesařík.

Martin Tesařík byl v letech 1998 až 2006 primátorem statutárního města Olomouce a v období 2008 až 2012 hejtmanem Olomouckého kraje. V mezičase zasedal v Poslanecké sněmovně. Ve volbách do Senátu zvítězil v roce 2010. V horní parlamentní komoře pracuje mimo jiné jako místopředseda Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí.

Jeho působení ve funkci primátora je spojeno s vybudováním západního obchvatu města Olomouce, který odvedl tranzitní dopravu z Foerstrovy ulice. Západní tangenta už léta slouží motoristům díky jeho vyjednávání s okolními obcemi. Tesařík pomohl najít shodu v dlouhodobě zablokované situaci, v níž stát nebyl schopen získat potřebné souhlasy starostů a vlastníků pozemků.

Během jeho práce ve funkci primátora se městu podařilo dosáhnout zápisu sloupu Nejsvětější Trojice na seznam UNESCO a vybudovat na Horním náměstí Arionovu kašnu. Jako hejtman se zasadil o vybudování ojedinělého projektu školy pro nevidomé a slabozraké děti.

Martin Tesařík je ženatý, má dvě děti a dva vnuky.

Další informace najdete http://www.martintesarik.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Rezignaci nejvyššího státní zástupce považujeme za vynucenou

22:09 Rakušan (STAN): Rezignaci nejvyššího státní zástupce považujeme za vynucenou

Komentář na facebookovém profilu k rezignaci nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana