Trombik (kandidát SPD): Byli Alexander Veliký a Kolumbus populisté?

12.09.2017 22:29

V říjnových volbách máme možnost změnit směr rychlovlaku směřujícího k zániku evropských národů včetně toho našeho

Trombik (kandidát SPD): Byli Alexander Veliký a Kolumbus populisté?
Foto: SPD
Popisek: SPD - Svoboda a Přímá Demokracie

Obvinění protivníků z populismu je oblíbená disciplína politiků, kteří neumí řešit nic jiného, kromě svých prebend. Populismus se podle nich projevuje návrhy jednoduchých řešení, která jsou samozřejmě pro složitě uvažující a "odpovědné" profesionální politiky nepřijatelná. Oni spíše složitými řešeními připraví tisíce lidi o práci a deseti tisíce rodin o střechu nad hlavou, jako v případě OKD. A zcela "nepopulisticky" přitom odkloní miliardy, čert ví kam. Jak se to stalo, si nevzpomínají.

Proč byl Alexander Veliký populista? Ukázali mu složitý uzel, který nebylo možné rozplést. Ale komu se to povede, dobude svět. Alexandr nic nerozplétal, vzal meč a uzel rozsekl. Proto pak dobyl svět a stal se velkým. S Kolumbem to bylo podobně, tento člověk, který byl též přívržencem jednoduchých, tedy populistických řešení, postavil vejce na špičku, kvůli sázce, že to nedokáže - tím, že ho prostě na špičku narazil. A pak díky podobnému, zřejmě populistickému myšlení, objevil Ameriku.

My nechceme dobýt svět ani objevit Ameriku. Ale nic jiného, než přijít s jednoduchým řešením nám nezbývá. Nebo dojde na ještě jednodušší řešení, jak vidíme v současné Barmě (Myanmaru), kde nám to předvádí právě nositelka Nobelovy ceny míru, obdivována všemi „havlisty“ světa. Proto volte ty, kteří jsou současnými vládnoucími politiky obviňováni z populismu.

Mgr. Petr Trombik

  • BPP
  • Bezpečnostní expert
  • mimo zastupitelskou funkci

Mohou vám na rozdíl od „nepopulistických“ „tradičních“ stran nabídnout řešení, která pro vás populisticky mohou znamenat záchranu nebo, alespoň zpomalení expresu, který se pod vedením nepopulistických politiků v celé Evropě ČR nevyjímaje, nezadržitelně řítí do propasti.

Volme tedy populistické politiky, kteří tento rychlovlak směřující k zániku evropských národů obrátí směrem k jejich rozvoji a spolupráci. V říjnových volbách k tomu budeme mít jedinečnou příležitost volbou populistů prosazujících svobodu a přímou demokracii. Využijme proto této možnosti a volme SPD! Volme číslo 29!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bartošek (KDU-ČSL): Chcete bydlet ve vlastním? Vláda radí - Pořiďte si stan

11:35 Bartošek (KDU-ČSL): Chcete bydlet ve vlastním? Vláda radí - Pořiďte si stan

Mít vlastní domov, to je místo, po kterém všichni touží. V dnešní době bohužel platí to, že až polov…