Tulpa (SLK): Můžete se přesvědčit na vlastní oči

22. 8. 2017 19:09

Na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě byla úspěšné dokončena výměna oken. Konečné náklady technicky náročné akce financované z rozpočtu Libereckého kraje přesáhly 13,4 milionů korun.

Tulpa (SLK): Můžete se přesvědčit na vlastní oči
Foto: youtube.com
Popisek: Petr Tulpa (SLK)
reklama

Předpokládané náklady činily 14 mil. Kč, a tak Rada Libereckého kraje rozhodla nedočerpané prostředky přesahující půl milionu korun poskytnout škole na pořízení nových výstavních vitrín. Část původních okenních vitrín totiž musela být odstraněna právě v souvislosti s výměnou oken.

Budova střední školy je od počátku účelově koncipována pro výuku uměleckořemeslných oborů s dostatkem světla pro potřebu učeben i pro prezentaci skla ve výstavním sále školy. Výměna oken proto musela reflektovat specifické požadavky této historicky a architektonicky cenné dominanty Železného Brodu.

„Výměna oken dopadla skvěle, o čemž se budou moci na vlastní oči přesvědčit také návštěvníci Skleněného městečka 2017, jelikož budova umělecké průmyslovky je jedním ze stěžejních míst slavností sklářského řemesla v Železném Brodě. Liberecký kraj si je vědom významnosti této akce a od roku 2017 po dobu pěti let podpoří každoroční organizaci sto tisíci korun,“ říká Petr Tulpa, náměstek hejtmana, pověřený vedením resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Skleněné městečko je každoroční setkání sklářů, umělců, sklářských řemeslníků a výrobců, příznivců a obdivovatelů sklářského řemesla. Jedenáctý ročník slavností sklářského řemesla v Železném Brodě se uskuteční ve dnech 16. – 17. září 2017. Pro návštěvníky je připraveno velké množství atraktivních doprovodných programů, které zaujmou dospělé i děti. Více aktuálních informací najdete ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Panika opravdu není na místě

11:40 Senátor Valenta: Panika opravdu není na místě

Komentář na facebookovém profilu k obavám z nákazy koronavirem