Udženija (ODS): Máme se tu dobře, tak proč volit?

17.09.2014 13:12 | Zprávy

Nemohu si pomoct, ale vždy mě to zaskočí. Obyvatelé Prahy 2, osloveni v rámci naší kontaktní volební kampaně, se rozpovídají na téma naší městské části, pojmenují výhody i nevýhody bydlení na Praze 2 a v drtivé většině probereme detaily úklidu, bezpečnosti, dopravy a dětských hřišť.

Udženija (ODS): Máme se tu dobře, tak proč volit?
Foto: praha.eu
Popisek: Pražská radní Alexandra Udženija

Vše skončí konstatováním, že žádný zásadní problém zde vlastně není. A pak přijde má zákeřná otázka: „A už víte, koho budete volit?“

Tázaný zaváhá, zamyslí se a odpoví: „Já vlastně ani nevím, jestli k volbám půjdu. Je v tom teď strašný zmatek, navíc u nás na dvojce vše funguje.“ Kdyby byl tento jev ojedinělý, tak bych o tom nepsala, ale četnost výskytu této „logiky“ je vskutku zarážející. Jak je možné, že si lidé neuvědomují, že dění v místě jejich bydlení je přímo ovlivňováno lidmi, kteří sedí na radnici? Obsadí-li místo starosty kamarád developera, který mu zaplatil kampaň, příbuzný provozovatele heren v okolí, nebo nezkušený spasitel, který bude vše pouze analyzovat a nic nedělat, pak se v dalším volebním období budeme všichni velmi divit, co se to kolem nás děje a jak to rychle přestane fungovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…