Udženija (ODS): Radní Johnová hazarduje s lidskými osudy

15.11.2019 19:40

Radní Johnová svými kroky likviduje poskytování pobytových sociálních služeb v domovech se zvláštním určením. Tato zařízení jsou při tom zásadní v péči o ty nejvíce zranitelné klienty, kteří potřebují nepřetržitou péči.

Udženija (ODS): Radní Johnová hazarduje s lidskými osudy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija, 1. místopředsedkyně ODS

„Paní Johnová svými naprosto nesmyslnými kroky ohrožuje poskytování sociálních služeb v domovech se zvláštním určením. Zcela bez skrupulí si bere za rukojmí svých experimentů lidi, kteří potřebují nepřetržitou, odbornou pomoc. Proto jsem na dnešním jednání zastupitelstva požadovala vysvětlení této alarmující skutečnosti. Koaliční zastupitelé ovšem odmítli tento bod na jednání zařadit. Hrají si s lidskými osudy a odmítají své kroky vysvětlit. To je naprosto nepřijatelné,“ říká Alexandra Udženija, předsedkyně klubu zastupitelů ODS.

„Mohu uvést konkrétní příklad z Prahy 2, kdy se veřejný opatrovník snažil pomoci klientovi s umístěním do domova se zvláštním určením. Klient byl odmítnut s tím, že domov nikoho nepřímá. Při následné komunikaci vyšlo najevo, že dle Magistrátu vzal veřejný opatrovník žádost zpět, což byla naprostá lež. Klient mezitím díky chybějící péči zmizel a bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání. V uplynulých dnech nás kontaktovala Policie ČR s tím, že klient byl nalezen v Německu v zuboženém stavu. Toto jsou dopady experimentů radní Johnové na konkrétní lidské osudy,“ dodává Alexandra Udženija.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti na Ústecku si zvolili nové vedení

10:23 Piráti na Ústecku si zvolili nové vedení

Piráti v Ústeckém kraji si během uplynulého měsíce zvolili nové předsednictvo, tomu stávajícímu tot…