„Chceme, aby nízkopodlažními ekologickými autobusy, v nichž je samozřejmostí klimatizace, wifi, možnost platit kartou a chytrými mobily, jezdilo více cestujících. A také aby dopravci modernizovali vozový park za evropské dotace, a šetřili tak krajské peníze. Proto jsme se jako první kraj v republice rozhodli motivovat dopravce, aby měli zájem vylepšovat zejména doplňkové služby a cenovou nabídku, na kterých zájem pasažérů hlavně stojí. S nadsázkou řečeno, takový řidič, rozdávající v den svých narozenin cestujícím v moderním autobusu bonbóny, dokáže divy,“ míní náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.
Upřesnil, že dopravci, kteří na pořízení nových autobusů požádají o dotaci z evropských fondů, získají od Moravskoslezského kraje odměnu. „Vrátíme jim deset procent z celkové získané investiční dotace. Další odměnu – 300 tisíc korun ročně - mohou dostat, pokud se jim podaří zvýšit absolutní počet cestujících o pět procent oproti předchozímu kalendářnímu roku,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jakub Unucka.
Dodal, že tyto podmínky jsou už zahrnuty v tendru na dopravce, který bude následujících deset let zajišťovat veřejnou autobusovou dopravu na Frýdlantsku. Zahájení této veřejné soutěže schválila 8. 8. 2017 Rada Moravskoslezského kraje.
„Na rozdíl od vlaků soutěžíme autobusové dopravce v celém regionu. Dlouhodobé kontrakty uzavřené na základě tendrů jsou v této oblasti výhodné pro všechny. Cestování autobusy je dostupnější i pro lidi s omezenou možností pohybu,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka. Dodal, že hlavním hodnotícím kritériem výběrového řízení na Frýdlantsku bude ekonomická výhodnost nabídky a technické podmínky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV