Unucka (ODS): Navrátilce z ciziny rozvážejí domů i krajské autobusy

29.03.2020 8:39

Prvních třináct obyvatel moravskoslezského regionu, kteří pobývali v zahraničí, se dnes vrátilo domů s pomocí kraje. I v závěru cesty se je podařilo přepravit tak, aby se potkali s minimem lidí, a snížilo se tak riziko eventuálního přenosu nákazy koronavirem.

Unucka (ODS): Navrátilce z ciziny rozvážejí domů i krajské autobusy
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.
reklama

Lidé, kteří se vracejí ze zahraničí, musejí automaticky do karantény. Do České republiky se nyní dopravují buď letadlem na pražské letiště, nebo je svážejí autobusy Ministerstva vnitra do Prahy a do Brna, kde je převezme policie. Občané Moravskoslezského kraje jsou pak dalšími autobusy převezeni do centra Ostravy, ke krajskému úřadu. Ti, kteří nemají možnost vlastní přepravy, převezme krajský dopravce – společnost Transdev a rozveze je domů. 

„Těch navrátilců do kraje očekáváme asi 1600 a není možné je nechat cestovat běžnými autobusovými nebo vlakovými spoji. Navíc jsou unavení, vystresovaní, chceme jim alespoň trochu ulehčit poslední kus cesty, postarat se o ně. Prvních třináct už je doma, další ale budou průběžně přijíždět. Uvidíme, jestli budeme muset navýšit počet autobusů. Pokud navrátilec bude bydlet v jedné domácnosti se zbytkem rodiny, klidně si pro něj mohou přijet autem. Ideální je přijet dvěma auty, jako to udělali příbuzní jednoho dnešního navrátilce z Chile. Jedno auto naplnili jídlem a pitím na 14 dnů, předali mu klíče a poslali ho do karantény na chatu. Tím druhým se vrátili domů,“ popsal náměstek moravskoslezského hejtmana pro dopravu Jakub Unucka. 

Dodal, že pro ty, kteří tyto možnosti nemají, kraj zajistil přepravu autobusy Transdev. „Vybavili jsme řidiče ochrannými pomůckami, aby co možná nejbezpečněji s ohledem na svoje zdraví rozvezli cestující domů. Dnes se vrátili převážně lidé, kteří pobývali v Anglii. V Ostravě už na ně čekali hygienici s příkazem karantény, ti si také zaregistrovali jejich osobní údaje,“ upřesnil náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Ing. Jakub Unucka, MBA.

  • ODS
  • Kandidát na hejtmana ODS Moravskoslezského kraje
  • vicehejtman

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hroch (Jihočeši): Vesnice nesmí být pouhými ubytovnami k přenocování

15:59 Hroch (Jihočeši): Vesnice nesmí být pouhými ubytovnami k přenocování

Jihočeský kraj chce zachovat venkovské prodejny. Jednatřicet z nich podpoří částkou 4 miliony korun.