Úřad vlády ČR posiluje transparentnost, od roku 2015 zpřístupní veřejnosti své smlouvy

17. 1. 2015 7:45

Úřad vlády ČR pokračuje ve své otevřenosti vůči veřejnosti a posilování transparentnosti. Od začátku roku 2015 se rozhodl zveřejňovat všechny nové smlouvy uzavřené po 1. lednu 2015 na svých webových stránkách, tak aby k nim měla veřejnost plný přístup. Zveřejněny budou všechny písemně uzavřené smlouvy, jejichž plnění bude v minimální hodnotě 50 tisíc korun bez DPH.

Úřad vlády ČR posiluje transparentnost, od roku 2015 zpřístupní veřejnosti své smlouvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády
reklama

 „Rozhodnutí Úřadu vlády ČR zveřejňovat nově uzavírané smlouvy je plně v souladu s prioritami a závazky koaliční vlády posilovat transparentnost a průhlednost veřejných financí. Počítám s tím, že v posilování transparentnosti a otevřenosti vůči občanům budeme na Úřadu vlády pokračovat,“ uvedl vedoucí Úřadu vlády ČR Pavel Dvořák.

Od počátku letošního roku do současné chvíle neuzavřel Úřad vlády žádnou smlouvu, která by naplňovala podmínky stanovené k uveřejnění na internetových stránkách www.vlada.cz.

Mezi smlouvy, které se neplánují zveřejňovat, patří smlouvy, které jsou již uveřejněny jindy, tedy například na profilu zadavatele. Dále pak nebudou zveřejněny pracovní smlouvy nebo jiné dohody o výkonu závislé práce, technické předlohy, návody, výkresy, projektové dokumentace, modely, způsob výpočtu jednotkových cen, vzory a výpočty a případné smlouvy, které by se dotýkaly činnosti zpravodajských služeb a Generální inspekce bezpečnostních sborů nebo činnosti orgánů činných v trestním řízení při předcházení trestné činnosti, vyhledávání nebo odhalování trestné činnosti nebo stíhání trestných činů nebo zajišťování bezpečnosti České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Vlada.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Nejistota vede k tomu, že podnikatelé propouštějí preventivně

23:13 Senátor Valenta: Nejistota vede k tomu, že podnikatelé propouštějí preventivně

Projev na 19. schůzi Senátu 9. dubna 2019 k návrhu zákona o některých úpravách v oblasti dávek státn…