Urbanová (STAN): Jmenuji se Barbora, ale všichni mi říkají Báro

27.10.2021 21:33 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu, kde STAN představil svou novou poslankyni.

Urbanová (STAN): Jmenuji se Barbora, ale všichni mi říkají Báro
Foto: Piráti,STAN
Popisek: Piráti a Starostové a nezávislí

PŘEDSTAVUJEME NAŠE NOVÉ POSLANCE

Barbora Urbanová, poslankyně za Středočeský kraj.

„Jmenuji se Barbora Urbanová, ale všichni mi říkají Báro. Je mi 30 a žiji v Dolních Břežanech. Ve své rodné obci jsem zastupitelka, pracovní život mě zavál na post ředitelky politického institutu a asistentky předsedy STAN Víta Rakušana (nejen) v Poslanecké sněmovně. V politice pracuji 4 roky a doopravdy mě to baví.

Při svém vysokoškolském studiu jsem spoluvytvářela studentské projekty, které se zabývaly občanským vzděláváním. S jedním z nich, se Stužákem, jsme v roce 2018 vyhráli cenu Gratias Tibi. A protože jsem v té době chtěla hodně cestovat, měla jsem i brigádu - od svých 19 let jsem učila děti a mládež angličtinu. Vysokoškolská léta jsem tak strávila velmi aktivně a vlastně už si nepamatuji na dobu, kdy bych nepracovala. Jsem ráda, že jsem toho “vyzkoušela” víc, zejména tu pedagogickou zkušenost si budu pamatovat dlouho.
Ve svém volném čase cestuji a fotím všechna krásná místa, která na Zemi máme, čtu nebo mluvím. Jsem ráda se svou rodinou, přítelem i kamarádkami a kolegy v práci. A celkově ráda trávím čas s každým, kdo má aspoň trošku smysl pro humor a nebere se vážně.

Do Poslanecké sněmovny jsem kandidovala protože mám pocit, že když chce člověk něco změnit, měl by pro to něco udělat. Samo se neudělalo ještě nikdy nic. A protože si myslím, že problémy, které kolem sebe vidím, současná politika vůbec neřeší. Mladé rodiny, mladé maminky na rodičovské dovolené, samoživitelky. To všechno vidím ve svém okolí a říkám si, že systém je zastaralý, že se s ním moje kamarádky (i kamarádi) kolikrát musí spíš prát, než aby jim pomohl. V době covidu to platilo dvojnásob. Myslím, že i díky svým zkušenostem ze sněmovny tohle můžu změnit.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

22:07 Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

Komentář na facebookovém profilu ke kompru, které na sociálního demokrata někdo rozesílá