Vácha (STAN): Jsme připraveni organizaci vědomostních soutěží finančně podpořit

06.01.2023 15:45 | Tisková zpráva

Středočeský kraj chce i v letošním roce podpořit pořádání vědomostních soutěží. V roce 2023 by jich mělo být ve středních Čechách celkem 20, což představuje realizovat bezmála 400 jednotlivých kol soutěží a přehlídek pro zhruba 120 000 žáků.

Vácha (STAN): Jsme připraveni organizaci vědomostních soutěží finančně podpořit
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Radní Středočeského kraje zodpovědný za vzdělávání a sport Milan Vácha

Pro Středočeský kraj je v programu MŠMT alokována částka ve výši 2 miliony korun, kraj se bude podílet částkou minimálně 222 tis. Kč. Rozhodla o tom rada kraje. Dotace od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) budou podle této výzvy poskytovány na realizaci soutěží, které přispívají k naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+.

Anketa

Kdo by hájil ČR před Bruselem lépe?

hlasovalo: 27252 lidí

„Vědomostní soutěže rozšiřují základní znalosti, podporují a motivují talentované a nadané žáky a navazují na rámcové vzdělávací programy daného oboru vzdělání. Jsme rádi, že žáci základních a středních škol v našem kraji se do soutěží zapojují a dosahují velmi dobrých výsledků. Jako Středočeský kraj jsme připraveni organizaci soutěží finančně podpořit, a to i s vědomím, že částka může být kvůli vyšším cenám vstupních nákladů vyšší než v minulých letech,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a školství Milan Vácha.

Mezi vědomostní soutěže patří například matematická, biologická či dějepisná olympiáda nebo jazykové olympiády. Koordinaci okresních a krajských kol soutěží každoročně zajišťuje Odbor školství Krajského úřadu Středočeského kraje prostřednictvím oddělení mládeže a sportu. V průběhu celého školního roku 2022/2023 bude organizováno 20 soutěží, tj. cca 388 jednotlivých kol soutěží a přehlídek, z toho 340 kol oblastních a 48 kol krajských.

Předpokládaná účast v roce 2023 je zhruba 121 tisíc žáků. Na organizačním zajištění v jednotlivých okresech Středočeského kraje pracuje 50 organizátorů z řad škol a školských zařízení a dalších subjektů. Středočeský kraj je primárním garantem realizace programu ve školách a školských zařízení na úrovni okresních a krajských kol.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pokorná Jermanová (ANO): Chaotické vedení Středočeského kraje pokračuje

5:31 Pokorná Jermanová (ANO): Chaotické vedení Středočeského kraje pokračuje

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k úsporám ve Středočeském kraji.