Valachová (ČSSD): Škola by měla být místem, kde si můžeme klást důležité otázky a společně na ně hledat odpovědi

01.09.2016 15:42

Ministryně uvítala děti v novém školním roce:

Valachová (ČSSD): Škola by měla být místem, kde si můžeme klást důležité otázky a společně na ně hledat odpovědi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Valachová
reklama
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová zahájila nový školní rok 2016/2017 v Základní škole Sirotkova v Brně. Také státní tajemník Jindřich Fryč, náměstkyně a náměstci ministryně se zúčastnili slavnostního zahájení školního roku ve školách na různých místech České republiky.

„Škola není jen místo výuky a předávání potřebných znalostí a vědomostí. Škola by také měla být místem, kam se těší učitelé i děti, místem kde společně můžeme objevovat nové věci, místem kde si můžeme klást důležité otázky a společně na ně hledat odpovědi,“ řekla ministryně Valachová na setkání s rodiči, učiteli a žáky v brněnské Základní škole Sirotkova.

V novém školním roce v Základní škole Rakovník přivítal školáky náměstek Václav Pícl: „Snažíme se udělat maximum pro to, aby bylo učitelské povolání pro mladou generaci atraktivní a vyhledávané. A to nejen postupným zvyšováním vašich platů, ale také připravovaným kariérním řádem, který má za úkol dát vaší práci větší perspektivu a vám možnost dalšího rozvoje.“

Náměstek Ivo Krýsa zahájil školní rok na Střední zdravotnické škole v Hranicích, kde v letošním roce otevřeli nový obor Záchranářství a ochrana obyvatel. Základní školu Kamýk nad Vltavou navštívila náměstkyně ministryně Zuzana Matušková. Náměstkyně Dana Prudíková zahájila školní rok na Střední škole Brno – Bosonohy, zatímco náměstek Jaroslav Fidrmuc přivítal první školní den žáky na Cyrilomětodějském gymnáziu, základní škole a mateřské škole v Prostějově. Ve svém projevu k žákům a učitelům školy mimo jiné řekl: „Školy budou mít letos vůbec poprvé garantované peníze na děti se speciálními vzdělávacími potřebami, a to se netýká pouze dětí s jakýmkoli znevýhodněním, ale nově také žáků nadaných a mimořádně nadaných. Otevírají se tak další možnosti zkvalitňování výuky.“

Státní tajemník Jindřich Fryč navštívil Základní školu a Praktickou školu Svítání v Pardubicích a náměstek Václav Velčovský zahájil nový školní rok v Moravskoslezském kraji na Wichterlově gymnáziu v Ostravě a Základní škole Bohumín.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Konec jedné iluze

21:21 Laudát (KAN): Konec jedné iluze

Komentář na facebookovém profilu ke kariéře bývalého diplomata Petra Koláře