Válek (TOP 09): Kdo kliká rychleji a má herní myš, má i stovky milionů

14.05.2021 16:21 | Komentář

Komentář k rozdělování evropských dotací ve zdravotnictví

Válek (TOP 09): Kdo kliká rychleji a má herní myš, má i stovky milionů
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: prof. MUDr. Vlastimil Válek
reklama

EU rozdělila jednotlivým členským státům peníze v rámci projektů REACT. Česko tak získalo 14 miliard, které by měly pomoci mašemu zdravotnictví. Cíle jsou např. vybavit špičková centra, posunout péči o onkologické pacienty, pacienty s COVIDem a být připraveni na případnou další pandemii.

Anticovid tým spolu s našimi europoslanci, v čele s Luďkem Niedermayerem, už řadu měsíců řeší, jak tyto peníze co nejlépe využít. Nemocnice s týmy odborníků připravují řadu měsíců špičkové projekty tak, aby co nejlépe uspěly v soutěži, ve které budou odborníci hodnotit, které z projektů nejlépe prospějí našim občanům a zdravotnictví.

Vláda cestou svých ministerstev k tomu přistoupila jinak. Rozhodla se pro metodu, kterou znají studenti, když se přihlašují na předtermíny zkoušek, nebo hráči WOW, když jdou dungy. Kdo kliká rychleji a má herní myš, to dává líp. Jenže tady to znamená - kdo kliká rychleji a má herní myš, má stovky milionů na projekty.

Vědět to, tak, jako jsem na dungy nasazoval kdysi svoje děti, nasadím na tyto projekty nejmladšího syna. Kdo měl vědět, že nejde o kvalitu, ale o milisekundy, herní myš a schopnost kliknout jako první? Toto jsem včera napálil ve sněmovně a po dohodě s koalicí SPOLU svoláme mimořádnou schůzi a budeme to řešit - nakonec snad budou hodnocení projektů skutečně odborné a transparentní.

I když s touto vládou - kdo ví?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolář (TOP 09). Nám s Magistrátem došla trpělivost už dávno

22:33 Kolář (TOP 09). Nám s Magistrátem došla trpělivost už dávno

Komentář na facebookovém profilu k dopravní situaci na Praze 6.