Válek (TOP 09): Proč chci pokračovat jako ministr zdravotnictví

19.09.2025 8:19 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prioritám v případě pokračování ve funkci

Válek (TOP 09): Proč chci pokračovat jako ministr zdravotnictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

V podcastu Medical Tribune jsem vysvětlil, proč chci pokračovat jako ministr zdravotnictví.

  • Prosazuji volbu pacienta, tedy možnost, aby si lidé mohli sami rozhodnout, jakou péči chtějí a kdy. K tomu mají sloužit i příplatky na vybrané zdravotní služby. Pacient má být partnerem, ne pasivním příjemcem péče.
  • Úhradové vyhlášky nastavujeme tak, aby tlačily zdravotní pojišťovny k efektivitě. Nestačí jen přilévat další miliardy bez výsledku. Každá koruna musí znamenat lepší dostupnost péče.
  • Elektronizace zdravotnictví nás posunula na úroveň Dánska. Elektronické žádanky a zprávy výrazně sníží administrativu a uvolní čas lékařů pro pacienty.
  • Pokračuje i transformace nemocnic, letos měníme využití 2000 lůžek a během pěti let chceme transformovat 9500. To je krok k moderní a funkční síti nemocnic.

Českému zdravotnictví chci dát víc modernizace, víc kvality, a hlavně víc volby pro pacienty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Válek., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHorký , 19.09.2025 9:36:13
Další kecal. Kdo bude příště na řadě? Proč chci pokračovat jako ministr? No přece pro peníze? Kde by takové prachy sehnal, když ničemu nerozumí a tady je v klidu. Jezdí si hrát golf. No kdo to má? Bože to je hýkavec.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

16:18 Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k verdiktu Ústavního soudu stran kompetenční žaloby p…