Valenta (KSČM): Merkelová diktuje Evropě a česká vláda "šoupe nohama"

21.08.2017 4:26

Německá kancléřka Angela Merkelová, nejvýše to postavená politická figura ve více než osmdesáti milionovém Německu, se opět neblaze projevila.

Valenta (KSČM): Merkelová diktuje Evropě a česká vláda "šoupe nohama"
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Jiří Valenta
reklama

 Po “berlínském” jednání s vysokým komisařem OSN pro uprchlíky Filippem Grandim a šéfem Mezinárodní organizace pro migraci Williamem Swingem veřejně vyhlásila, že migrantům by bylo dobré nabídnout legální cestu do Evropy. A to prý proto, aby se tito nemuseli vydávat do rukou převaděčů. Dodala také, že čtyřicet tisíc uprchlíků může EU každoročně dobře zvládnout. Namísto zásahu proti mafiánsky řízeným převaděčským bandám je tedy, podle kancléřky, vhodnější umést cestu milionům migrantům na náš kontinent jiným způsobem.

  A co se týče počtu přijímaných, jde Merkelová ještě dále. Na “spravedlivém” přerozdělování se musí podílel všechny země EU! Opět prokázala, že hovořit za jiné země a bez jejich přítomnosti, je její osobě zejména, dlouhodobě vlastní. 

     Je sice nesporným faktem, že  u nie by měla společně jako celek participovat na “dobrém i zlém”, ale ještě mnohem důležitější je skutečnost, aby se členské země mohly vždy svobodně a demokraticky rozhodnout, co právě tvoří to “dobré”, a co to “zlé”, a podle toho se moci i následně zachovat. 

    A právě v přístupu Merkelové k procesu a dopadům migrace je nyní “zakopaný pes”, protože jsou v něm principy suverenity a možnosti svobodného rozhodnování národních států o strategických problémech autoritativně popírány. Je dobře známo, že již na počátku migrační krize německá kancléřka “znegovala” Dublinskou smlouvu a prakticky oficiálně tak pozvala do Evropy neomezený počet běženců. Proti tomu se nejhlasitěji ozvali země Visegrádské skupiny a proto jsou dnes cílem soustředěného tlaku, a to nejen evropských hospodářských velmocí, ale i nevolených složek evropské byrokracie jednajících právě ve prospěch Německa a některých dalších. 

   V ČR došlo k odmítnutí vnucovaných kvót, bohužel až s velkou nechutí exekutivních představitelů, po značném tlaku opozice. Česká vláda obtížně svůj přístup v Poslanecké sněmovně obhajovala a existují důvodná podezření, že potají usiluje o podvolení se nesmyslné kvótové povinnosti, i když její členové nyní hovoří přirozeně “jinou řečí”. Je totiž před volbami!   

     Osobně jsem velice zvědavý, zda se tak nyní podaří prosadit do programu poslední schůze sněmovny před volbami bod, týkající se informací vlády v souvislosti s migrací, který by měl obsahově saturovat především předseda vlády Sobotka, ale také ministr zahraničí Zaorálek a ministr vnitra Chovanec. Pánové by zde museli obhajovat činnost vlády týkající se eventuálních dopadů migrace na naši zemi, jejich nevyhraněné probruselské postoje a přirozeně také odpovídat na “nepříjemné” dotazy poslanců. A to si myslím, že v zájmu dnešní dosluhující vládnoucí koalice rozhodně již není! 

Převzato z profilu.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gajdůšková (ČSSD): Lidé mají mít tolik dětí, kolik si jich přejí

12:15 Gajdůšková (ČSSD): Lidé mají mít tolik dětí, kolik si jich přejí

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 4. 2021 ke třetímu čtení vládnímu návrhu zákona, kt…