Valenta (KSČM): Prezidentská namlouvání a “činnorodost” našich médií

12.11.2017 19:56 | Zprávy
autor: PV

Souboj o prestižní post “nejrovnějšího z rovných” se již u nás plně rozhořel. Obhájí Miloš Zeman, nebo Pražský hrad obsadí někdo jiný?

Valenta (KSČM): Prezidentská namlouvání a “činnorodost” našich médií
Foto: Archiv J. Valenty
Popisek: Jiří Valenta

Osobně se domnívám, že ke změně nedojde, neboť nejen já, ale  i významná část našich občanů, mezi kandidáty nyní nenachází nikoho, kdo by nejvyšší ústavní funkci mohl zastávat lépe, tedy kvalifikovaněji a především ve prospěch České republiky a všech jejích obyvatel. A to zcela bez ohledu na jejich sociální a zejména ekonomický status, což se oběma předchozím prezidentům, tedy Václavům Klausovi a Havlovi zásadně nedařilo. Rozhodně nejsem Zemanovým skalním fanouškem, rozličných “kopanců” se, první přímo zvolený, prezident nadělal, a to zejména některými nevhodnými vyjádřeními, nespočet, ale se samotnou podstatou jeho prezidentování jsem relativně spokojen.

Ovšem to se nedá říci o deklarovaných přístupech a názorech dalších “prezidentských” kandidátů. Z některých “nechytrost přímo čiší”. Například, když “předlistopadový černý sázkař”, a snad i vekslák, nyní podle aktuálních kulturně společenských vzorců již seriozní člověk, volá po “deratizaci hradu”, jiný, obecně neznámý intelektuál, chemik z Akademie věd, považuje situaci na hradě za “nedůstojnou”, s dovětkem, že právě on by ji jistě vylepšil, nebo když další, fatálně neúspěšný expremiér české vlády se chlubí pravomocně odsouzeným Dalíkem jako svým bývalým nejlepším přítelem. A takto smutně bylo by možno pokračovat v projevech morální bídy i dále.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Střih. Konec. Nebezpečí zažehnáno

19:02 Mašek (ANO): Střih. Konec. Nebezpečí zažehnáno

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ustřižení zpěvu Jarka Nohavici ze strany ČT při mis…