Valenta (KSČM): Všudypřítomný strach o život, zdraví a majetek, tak se dnes žije v Plzni

06.12.2024 4:31 | Monitoring
autor: PV

Život v uzavřené sociální bublině, kdy nemusíte být tak často konfrontováni s realitou běžného dne v Plzni, zůstává snad již jedinou bezpečnou alternativou, jak nebýt napaden, okraden či pourážen. Ulicemi krajské metropole se stále ve větší míře bezcílně pohybují špinavá a páchnoucí individua, netečné, jindy naopak agresivní atrapy lidí, jež mají jediný cíl – přežít další den! Velice často jsou pod výrazným vlivem návykových látek a pro jejich zisk jsou ochotny udělat cokoliv!

Valenta (KSČM): Všudypřítomný strach o život, zdraví a majetek, tak se dnes žije v Plzni
Foto: Archiv J. Valenty
Popisek: Jiří Valenta

Článek byl převzat z Profilu PhDr. Ing. Mgr. et Mgr. Jiří Valenta, DBA - Všudypřítomný strach o život, zdraví a majetek, takto se dnes žije v Plzni!

Vybírání kontejnerů či například obtěžování kolemjdoucích žebráním jsou ve spojení s nimi pro město asi tím nejmenším zlem, bohužel nad množícími se fyzickými útoky, často i s podvyživenými psy málokdy s náhubkem, nebo typicky nad příležitostnými krádežemi a loupežemi, již ale tak lehce mávnout rukou nelze! Nelítostní jsou však členové této „nepracující komunity“, na kterou jsou doposud krátké veškeré státní i městské orgány, i k sobě navzájem. Není tomu tak dávno, kdy ke svému úžasu mohli kolemjdoucí spatřit v řece Berounce plující tělo, bez hlavy a genitálií. O pár měsíců později ubodal pro změnu další bezdomovec přímo v Křižíkových sadech svoji družku.

A tak se běžný Plzeňan raději obloukem vyhne, když je to alespoň jen trochu možné, takovým problematickým lokalitám jako je zóna kolem hlavního nádraží ČD včetně paluby Hamburk, Pařížské a Pallově ulici, Mrakodrapu, městskému sadovému okruhu či dokonce i samotnému historickému centru Plzně – náměstí Republiky a mnoha jiným.

Bezdomovci, kterých žije v Plzni minimálně kolem pěti set na více než padesáti evidovaných společných nocovištích, však rozhodně nejsou jediným problémem se stále narůstajícím potenciálem bezpečnostního rizika. Rád bych se v této souvislosti tedy zmínil ještě alespoň o jednom další faktoru, který hrozí přerůst až do fáze své další neřešitelnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

9:03 Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Macinkovi.