Služby elektronických komunikací, mezi něž patří již také vysokorychlostní přístup k Internetu, jsou považovány za služby základní, bez kterých trpí ekonomika a obecně kvalita života, a to i přes fakt, že lze také dobře rozumět tomu, že jsou mezi námi i četní zastánci odlišné životní filosofie, stylu života bez počítačů, mobilních telefonů či jiných elektronických vymožeností.
V důsledku dynamického vývoje v oblasti české digitální ekonomiky byla Ministerstvem obchodu a průmyslu zpracována aktualizace státní politiky „Digitální Česko v. 2.0, Cesta k digitální ekonomice“. Hlavní důraz je zde kladen na budoucí připojení 50% domácností minimální rychlostí přenosu dat 100 Mb/s a dosažení prakticky plošného pokrytí rychlostí 30 Mb/s a vyšší, to vše do roku 2020. Vytoužená meta vychází z pětileté strategie „Digitální agendy pro Evropu“, kterou Evropská komise představila již v roce 2010 s cílem, co nejlépe využívat ICT tak, aby současně docházelo k urychlení hospodářského oživení a vystavení základů udržitelné digitální budoucnosti.
Zjednodušeně řečeno, jde nejen o vytvoření jednotného digitálního trhu, posílení důvěry v Internet a jeho bezpečnost, podporu investic do výzkumu a zvýšení digitální gramotnosti, dovedností a začlenění, ale také například o zavádění ICT k řešení rozličných společenských úkolů, změnou klimatu počínaje, růstem výdajů ve zdravotnictví konče.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Valenta - profil