Vandas (DSSS): Sankce vůči Rusku poškozují ČR

01.08.2014 9:40

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) nesouhlasí s hospodářskými sankcemi Evropské unie a USA uvalenými na Rusko, které ve svém důsledku těžce poškodí české hospodářství. Ekonomika ČR je z velké části závislá na importu a exportu do Ruska.

Vandas (DSSS): Sankce vůči Rusku poškozují ČR
Foto: DSSS
Popisek: Tomáš Vandas, předseda DSSS
reklama

Mnoho českých firem je poškozeno občanskou válkou na východě Ukrajiny, kde byli hlavní odběratelé jejich výrobků. Uvalené sankce jsou přihlouplé a mohly mít nějaký efekt v minulém století, kdy se unikátní technologie vyráběly jen v určitých zemích. Mezi tyto země patřilo v minulosti i Československo a značka „Made in Czechoslovakia“ měla vysoký kredit, a to hlavně na Východě.

Zařadit do sankcí duální výrobky je nesmyslné rozhodnutí. Jestliže neprodáme naše obráběcí stroje, okamžitě je dodají Japonci nebo Čína, a firmy z ČR se už nikdy nedostanou na ruský trh. Zákaz dodávat chemické výrobky ochotně v dnešním tzv. globalizovaném světě nahradí například Indie, Jihoafrická republika a státy jižní Ameriky. Konečným důsledkem bude, že ruské firmy přestanou dodávat například náhradní díly na vrtulníky, letadla a zavřeme naše vojenské opravny, počínaje LOM PRAHA.

DSSS požaduje, aby vládní garnitura kladla důraz především na prosperitu naší země, nikoliv, že ekonomické sankce pocítí naše republika a její občané dalším snížením životní úrovně pod hranici chudoby.

Za Výkonný výbor DSSS

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: DSSS
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Bez nároku na „izolačku“ pro přijíždějící ze zahraničí postrádá zákon smysl

7:33 KDU-ČSL: Bez nároku na „izolačku“ pro přijíždějící ze zahraničí postrádá zákon smysl

Senátorky za KDU-ČSL Anna Hubáčková a Šárka Jelínková chtějí, aby nárok na příspěvek pro osoby v kar…