Vaněk (ODS): Další vládní agitace – Cui bono?

14.08.2015 20:06

Vláda od podzimu rozjede kampaň, díky níž chce Čechy naučit, jak funguje Evropská unie. Průzkumy ukazují, že odpor vůči EU má přímou souvislost s nedostatkem informací.

Vaněk (ODS): Další vládní agitace – Cui bono?
Foto: Archiv ODS
Popisek: Tomáš Vaněk

“Vláda od podzimu rozjede kampaň, díky níž chce Čechy naučit, jak funguje Evropská unie. Průzkumy ukazují, že odpor vůči EU má přímou souvislost s nedostatkem informací, vzdělanější lidé jsou evropskému spolku nakloněnější. Součástí kampaně bude turné po regionech, kde se bude debatovat s lidmi. Část osvěty se odehraje na sociálních sítích”.

Tak opravdu nevím.. těch “osvětových kampaní” už jsem za svého života zažil až až.  V převažující většině šlo o zcela vyhozené peníze (občanů) na straně jedné, na straně druhé bývalo dost zábavné, jak se různí “agitátoři” pokoušeli přesvědčit lid, koho a co má či nemá mít rád.

Obecně platí, že Ti kteří chtějí mít dost infomací si je seženou sami, ty kterým je to jedno nepřesvědčí žádná kampaň a už vůbec ne dlouhodobě.

Na rozdíl od vládních ideologů se navíc domnívám, že odpor části veřejnosti vůči EU neplyne z neinformovanosti, ale naopak z konkrétní znalosti dopadů politik EU na jejich každodení život a podnikání.  Kdo by koneckonců měl  vítat zběsilou smršť nařízení a regulací, které mu komplikují život a tahají peníze z kapes. A slibovaným “světlým zítřkům” vzhledem k historickým zkušenostem už moc lidí nevěří.

Tvrdit že je to dílo našich úředníků je směšné. Jistě, občas si něco přidají ve snaze se zalíbit či mít “krytá záda”. Ale základní popud pochází obvykle odjinud.  Nevěřícím doporučuji návštěvu webové stránky www.votewatch.eu, kde jednak zjistí, jaká  vylepšení  našeho života se chystají v EP a mimo jiné také co navrhují a podporují naši Europoslanci – a čtení je to vskutku často velice truchlivé.

Závěrem bych ještě chtěl agitátorům připomenout, že rozsáhlé kampaně a informovanost může přinést velice nečekané efekty. A jako příklad uvádím jeden z mých oblíbených citátů bývalého presidenta USA Ronalda Reagana.

“Jak rozeznáte komunistu? No komunista je někdo, kdo čte Marxe a Lenina. A jak rozeznáte antikomunistu? To je někdo kdo Marxovi a Leninovi rozumí”.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bublan (ČSSD): Dobrovolnost neznamená, že se nás to nedotýká

17:17 Bublan (ČSSD): Dobrovolnost neznamená, že se nás to nedotýká

Projev na 16. schůzi Senátu 19. července 2018 k informaci vlády ČR o výsledcích jednání Evropské rad…