Veleba (SPO): Chci, aby zde tato republika zůstala pro další generace

20.10.2015 18:28 | Zprávy
autor: PV

Eskapády kancléřky Merkelové pokračují a je otázka, jak dlouho ji Němci budou trpět. Ještě větší otázka je, co ještě než skončí starému kontinentu vyvede. V neděli slíbila Turkům rychlá víza a další. Já se ptám, jak to, že za nás mluví stále jenom ona? Je snad EU protektorátem Německa a Merkelové?

Veleba (SPO): Chci, aby zde tato republika zůstala pro další generace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPO Jan Veleba

Jsem Čech a jsem na to hrdý. Jsem hrdý i na svou republiku a myslím si, že na to mám právo a chci, aby tato republika zůstala pro moje děti a další generace a to taková, jaká je. S našimi pravidly života, s našimi tradicemi a obyčeji, s našimi historickými kořeny, které jsou české a hluboké. Velmi mě mrzí názor Evropy,  že naše zemně je xenofobní, neřkuli nepřátelská ke stávající situaci migrantů.  Jsem zklamaný z toho, co se děje a chci, aby se to změnilo.

Proto mně dovolte zamyslet se nad stávající situací , jejími  důsledky ale hlavně příčinami. Česká republika se řadí k východoevropským zemím, které se brání nekontrolovanému přílivu uprchlíků. Je to možná i dané historicky, kdy jsme si prošli totalitním režimem se všemi důsledky a proto se snažíme poučit z vlastních chyb, kdy nám někdo něco vnucoval. Já nejsem a nikdy nebudu proti pomoci lidem, kteří to potřebují,  ale to nelze zaměňovat s povinností  . Souhlasím s tím, že je zapotřebí těmto lidem pomoct, ale musí to být pomoc smysluplná a přínosná pro všechny strany.

Vzpomeňme si na minulý režim a jak jsme slýchávali, že na západě „ nám budou létat pečení holubi do pusy“. A všichni lidé, kteří se rozhodli z nejen  politických důvodů pro emigraci rychle zjistili, že to není pravda!  Promiňte mi toto přirovnání, ale   myslím si , že se historie opakuje!  Určitě není náhodou, že podobné pohádky ve svých zemích poslouchají i stávající utečenci, kteří se po tisících každý den valí do Evropy. Až tváří v tvář realitě pochopí, že to je trochu jinak, pak nastane velký problém, přijde bod zlomu a nastane výbuch. Tedy sociální výbuch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.